Oglądasz starą wersję tego wpisu, z 18 czerwca 2020 o 13:19:34. Zobacz poniżej różnice pomiędzy tą wersją a wersją aktualna wersja.

Gdy jesteś świadkiem wypadku lub awarii z udziałem środków toksycznych:

Natychmiast powiadom straż pożarną i policję. Podaj istotne dane:

  • miejsce zdarzenia
  • charakter zdarzenia
  • swoje dane
  • Nie bądź kibicem zdarzenia, ale oddal się z miejsca wypadku, aby zminimalizować ryzyko zatrucia.
  • Idź w kierunku prostopadłym do kierunku wiatru – szybko wydostaniesz się ze strefy skażenia.
  • Chroń swoje drogi oddechowe, oczy – wykonaj filtr z dostępnych ci materiałów (szalik, ręcznik, połą kurtki czy płaszcza), zasłoń oczy.
  • Jeśli jesteś w samochodzie zamknij okna, włącz wentylację wewnętrzną – staraj się jak najszybciej opuścić strefę skażenia.
  • Stosuj się ściśle do poleceń służb ratowniczych lub komunikatów przekazywanych przez lokalne środki przekazu – radio, TV, megafony.

ZAPAMIĘTAJ: Pojazdy samochodowe – cysterny przewożące niebezpieczne toksyczne środki są oznakowane żółtymi prostokątnymi tablicami z czarnymi napisami cyfrowymi umieszczonymi z tyłu i z przodu pojazdu. Cyfry oznaczają rodzaj niebezpiecznej substancji np. benzyny-paliwa silnikowe “33″ – nr rozpoznawczy niebezpieczeństwa, “1203″ – nr substancji wg wykazu ONZ.

Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że toksyczne środki przemysłowe przenikną do twojego domu to:

  • Włącz radio i stosuj się do poleceń wydanych przez lokalne władze (służby ratownicze).
  • Uszczelnij wszystkie otwory okienne, wentylacyjne, drzwi – oklejając je taśmą klejącą, obkładając rulonami z mokrych ręczników czy prześcieradeł, wypełniając wszelkie otwory pakułami, gazą itp.
  • Oddychaj przez maseczkę wykonaną z gazy, waty, ręcznika itp.
  • Pozostań w wewnętrznej części budynku przy zamkniętych drzwiach – w przypadku, gdy istnieje niebezpieczeństwo skażenia chlorem udaj się na wyższe kondygnacje np. do sąsiadów. W przypadku amoniaku – kieruj się do pomieszczeń na niskich kondygnacjach.
  • Nie jedz żywności i nie pij płynów, które mogły ulec skażeniu.
  • Dużą ilością bieżącej wody przemyj oczy, usta, nos, weź prysznic.

(źródło: www.czk.pl )

JEŚLI ISTNIEJE PRAWDOPODOBIEŃSTWO, ŻE ULEGŁEŚ SKAŻENIU – NATYCHMIAST UDAJ SIĘ DO LEKARZA.

Revision 27466 is not a revision of this post. (Viewing aktualna wersja instead.)

Brak zmian treści (pierwsza wersja dokumentu).

  • Wersja utworzona dnia 18 czerwca 2020 o 13:19:34 przez Jarek

Wersja utworzona

18 czerwca 2020 o 13:19:34Aktualna wersja
Treść
Bez zmian: <h3>Gdy jesteś świadkiem wypadku lub awarii z udziałem środków toksycznych:</h3>Bez zmian: <h3>Gdy jesteś świadkiem wypadku lub awarii z udziałem środków toksycznych:</h3>
Bez zmian: <p><strong>Natychmiast powiadom straż pożarną i policję. Podaj istotne dane:</strong> </p><ul><li>miejsce zdarzenia</li> <li>charakter zdarzenia</li><li>swoje dane</li><li>Nie bądź kibicem zdarzenia, ale oddal się z miejsca wypadku, aby zminimalizować ryzyko zatrucia.</li><li>Idź w kierunku prostopadłym do kierunku wiatru – szybko wydostaniesz się ze strefy skażenia.</li><li>Chroń swoje drogi oddechowe, oczy – wykonaj filtr z dostępnych ci materiałów (szalik, ręcznik, połą kurtki czy płaszcza), zasłoń oczy.</li><li>Jeśli jesteś w samochodzie zamknij okna, włącz wentylację wewnętrzną – staraj się jak najszybciej opuścić strefę skażenia.</li><li>Stosuj się ściśle do poleceń służb ratowniczych lub komunikatów przekazywanych przez lokalne środki przekazu – radio, TV, megafony.</li> </ul><p><strong> ZAPAMIĘTAJ: </strong>Pojazdy samochodowe – cysterny przewożące niebezpieczne toksyczne środki są oznakowane żółtymi prostokątnymi tablicami z czarnymi napisami cyfrowymi umieszczonymi z tyłu i z przodu pojazdu. Cyfry oznaczają rodzaj niebezpiecznej substancji np. benzyny-paliwa silnikowe “33″ – nr rozpoznawczy niebezpieczeństwa, “1203″ – nr substancji wg wykazu ONZ.</p>Bez zmian: <p><strong>Natychmiast powiadom straż pożarną i policję. Podaj istotne dane:</strong> </p><ul><li>miejsce zdarzenia</li> <li>charakter zdarzenia</li><li>swoje dane</li><li>Nie bądź kibicem zdarzenia, ale oddal się z miejsca wypadku, aby zminimalizować ryzyko zatrucia.</li><li>Idź w kierunku prostopadłym do kierunku wiatru – szybko wydostaniesz się ze strefy skażenia.</li><li>Chroń swoje drogi oddechowe, oczy – wykonaj filtr z dostępnych ci materiałów (szalik, ręcznik, połą kurtki czy płaszcza), zasłoń oczy.</li><li>Jeśli jesteś w samochodzie zamknij okna, włącz wentylację wewnętrzną – staraj się jak najszybciej opuścić strefę skażenia.</li><li>Stosuj się ściśle do poleceń służb ratowniczych lub komunikatów przekazywanych przez lokalne środki przekazu – radio, TV, megafony.</li> </ul><p><strong> ZAPAMIĘTAJ: </strong>Pojazdy samochodowe – cysterny przewożące niebezpieczne toksyczne środki są oznakowane żółtymi prostokątnymi tablicami z czarnymi napisami cyfrowymi umieszczonymi z tyłu i z przodu pojazdu. Cyfry oznaczają rodzaj niebezpiecznej substancji np. benzyny-paliwa silnikowe “33″ – nr rozpoznawczy niebezpieczeństwa, “1203″ – nr substancji wg wykazu ONZ.</p>
Bez zmian: <h3>Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że toksyczne środki przemysłowe przenikną do twojego domu to:</h3>Bez zmian: <h3>Jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że toksyczne środki przemysłowe przenikną do twojego domu to:</h3>
Skasowano: <ul><li>Włącz radio i stosuj się do poleceń wydanych przez lokalne władze (służby ratownicze).< /li><li>Uszczelnij wszystkie otwory okienne, wentylacyjne, drzwi – oklejając je taśmą klejącą, obkładając rulonami z mokrych ręczników czy prześcieradeł, wypełniając wszelkie otwory pakułami, gazą itp.</li><li>Oddychaj przez maseczkę wykonaną z gazy, waty, ręcznika itp.</li><li>Pozostań w wewnętrznej części budynku przy zamkniętych drzwiach – w przypadku, gdy istnieje niebezpieczeństwo skażenia chlorem udaj się na wyższe kondygnacje np. do sąsiadów. W przypadku amoniaku – kieruj się do pomieszczeń na niskich kondygnacjach.</li><li>Nie jedz żywności i nie pij płynów, które mogły ulec skażeniu.</li><li>Dużą ilością bieżącej wody przemyj oczy, usta, nos, weź prysznic.</li> </ul><p>(źródło: <a href="http:// www.czk.pl/"> www.czk.pl</ a> )</p><p>< strong>JEŚLI ISTNIEJE PRAWDOPODOBIEŃSTWO, ŻE ULEGŁEŚ SKAŻENIU – NATYCHMIAST UDAJ SIĘ DO LEKARZA.</strong> </p>Dodano: <ul><li>Włącz radio i stosuj się do poleceń wydanych przez lokalne władze (służby ratownicze).< /li><li>Uszczelnij wszystkie otwory okienne, wentylacyjne, drzwi – oklejając je taśmą klejącą, obkładając rulonami z mokrych ręczników czy prześcieradeł, wypełniając wszelkie otwory pakułami, gazą itp.</li><li>Oddychaj przez maseczkę wykonaną z gazy, waty, ręcznika itp.</li><li>Pozostań w wewnętrznej części budynku przy zamkniętych drzwiach – w przypadku, gdy istnieje niebezpieczeństwo skażenia chlorem udaj się na wyższe kondygnacje np. do sąsiadów. W przypadku amoniaku – kieruj się do pomieszczeń na niskich kondygnacjach.</li><li>Nie jedz żywności i nie pij płynów, które mogły ulec skażeniu.</li><li>Dużą ilością bieżącej wody przemyj oczy, usta, nos, weź prysznic.</li> </ul><p>(źródło: <a href="http:// www.czk.pl/"> www.czk.pl</ a> )</p><p>< strong>JEŚLI ISTNIEJE PRAWDOPODOBIEŃSTWO, ŻE ULEGŁEŚ SKAŻENIU – NATYCHMIAST UDAJ SIĘ DO LEKARZA.</strong></p>
jupiterx_header
Skasowano: Dodano: 1
jupiterx_header_overlap
Skasowano: Dodano: global
jupiterx_header_type
Skasowano: Dodano: global
jupiterx_header_behavior
Skasowano: Dodano: global
jupiterx_layout
Skasowano: Dodano: global
jupiterx_content_full_width
Skasowano: Dodano: 0
jupiterx_content_spacing
Skasowano: Dodano: 1
jupiterx_sidebar_primary
Skasowano: Dodano: jupiterx_custom_sidebar_1
jupiterx_sidebar_secondary
Skasowano: Dodano: jupiterx_custom_sidebar_1
jupiterx_post_featured_image
Skasowano: Dodano: global
jupiterx_post_social_share
Skasowano: Dodano: global
jupiterx_post_comments
Skasowano: Dodano: global
jupiterx_title_bar_title
Skasowano: Dodano: global
jupiterx_title_bar_breadcrumb
Skasowano: Dodano: global
jupiterx_footer
Skasowano: Dodano: 1
jupiterx_footer_type
Skasowano: Dodano: global
jupiterx_footer_behavior
Skasowano: Dodano: global
wp_last_modified_info
Skasowano: Dodano: 18/06/ @ 13:19
wplmi_shortcode
Skasowano: Dodano: [lmt-post-modified-info]

Wyjaśnienie: Znajdujące się powyżej porównania wersji wyświetlone zostały tylko w celach technicznych i nie stanowią cześć dokumentu.