Skip to content

DLA TURYSTY

Punkt informacji turystycznej

Gdzie szukać informacji o atrakcjach turystycznych Radlina? Oczywiście w Punkcie Informacji Turystycznej. Punkt ten znajduje się w budynku „C” Urzędu Miasta Radlin, na I piętrze. Możesz też skorzystać z info-kiosku, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne do zwiedzania informacje. Kiosk ten znajduje się przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. 

Chcesz się „zorientować w terenie” zanim przyjedziesz?
Skontaktuj się telefonicznie: 32 459 02 41 lub mailowo referatrozwoju@radlin.pl

Kolonia Emma

Kolonia Emma

Ach te radlińskie „familoki”! Kto ich nie widział, koniecznie musi odwiedzić Kolonię Emma (zwaną też osiedlem Marcel).
To jedne z najpiękniejszych budynków regionalnej architektury. Czerwona cegła, kopalniany krajobraz i… mnóstwo zieleni. To właśnie nawiązanie do koncepcji osiedla-ogrodu, czyni Kolonię Emma wyjątkową. 

 

Ach te radlińskie „familoki”! Kto ich nie widział, koniecznie musi odwiedzić Kolonię Emma (zwaną też osiedlem Marcel).
To jedne z najpiękniejszych budynków regionalnej architektury. Czerwona cegła, kopalniany krajobraz i… mnóstwo zieleni.
To właśnie nawiązanie do koncepcji osiedla-ogrodu, czyni Kolonię Emma wyjątkową. 

Szczegółowe informacje o tym miejscu dostępne są na dedykowanej stronie: Kolonia Emma w Radlinie

Sport i rekreacja

O kondycję mieszkańców dba Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie. Do dyspozycji są dobrze przygotowane obiekty: basen duży, basen rekreacyjny, sale ćwiczeń, siłownia dla pań. W obiektach, których zarządcą jest MOSIR odbywają się regularne zajęcia, jak m.in.  fit-dance, aquaaerobic. Po wysiłku można zaznać nieco relaksu w saunie lub jacuzzi. 

Warto też zwrócić uwagę na Park Leśny im. Powstańców Śląskich, który jest doskonałym miejscem spacerów, a ścieżki rowerowe poprowadzone w mieście pozwalają dotrzeć do najpiękniejszych zakamarków. 

Wszystkie informacje o sportowo-rekreacyjnej ofercie popularnego MOSIRu i Radlina znajdują się na stronie: mosir.eu

Tężnia w Radlinie

Gdzie powstała pierwsza tężnia solankowa na terenie Górnego Śląska? Oczywiście w Radlinie! To ważny krok w stronę profilaktyki zdrowotnej dla chorób związanych z układem oddechowym, która na obszarze naszego regionu jest po prostu niezbędna.  Szukajcie jej w północnej części miasta, tuż przy granicy z Rybnikiem – przy ul. Wypandów.
To zaraz przy szlaku Emmy i Marcela!

Więcej informacji na stronie www.teznia.radlin.pl

Kultura

O kulturalną ofertę dla mieszkańców Radlina dba Miejski Ośrodek Kultury. To właśnie tutaj odbywają się zajęcia grup artystycznych, plastycznych, tanecznych. Swoją siedzibę w MOK mają stowarzyszenia działające na terenie miasta i przynoszące mu sławę. Wspomnieć tu można chociażby o Stowarzyszeniu „Radlińska Przystań” czy Orkiestrze Górniczej „Marcel”. Zajęcia w ośrodku kultury znajdzie dla siebie zarówno dziecko, jak i dorosły! 

 Oprócz zajęć stałych oczywiście są też spektakle teatralne, pokazy kinowe, koncerty – po prostu kultura w najlepszym wydaniu! 

Szczegóły dotyczące działań Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie dostępne są na stronie: mok.radlin.pl

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu