Miasto Radlin mocno współpracuje z wieloma zagranicznymi partnerami. Każda forma współpracy z partnerem zagranicznym, jest dla nas okazją aby wymieniać się doświadczeniami, porównywać różne rozwiązania, szukać inspiracji dla rozwoju Radlina. Przede wszystkim zaś uczestniczyć
w międzynarodowym dialogu. Z tego ostatniego najmocniej korzysta radlińska młodzież, która może uczestniczyć w różnych projektach wymiany kulturowej.

Republika Czeska:

Herb Mohelnice

Miasto Mohelnice to miejscowość położona w malowniczych czeskich Morawach, w kraju ołomunieckim, w powiecie Šumperk z historią sięgającą średniowiecza, kiedy było ważnym ośrodkiem handlowym. Dziś to ważny punkt na mapie przemysłowej regionu Śląsko-Morawskiego, oraz miejsce wielu ciekawych inicjatyw kulturalnych. Radlin uczestniczył z miastem Mohelnice w wielu projektach, wymianach młodzieży a nawet organizowaliśmy… Dni Miasta Mohelnice w Radlinie.

Strona internetowa: www.mohelnice.cz

Niemcy:

Herb Genthin

Genthin to miasto w Saksonii-Anhalt, w powiecie Jerichower Land. To kolejny, po czeskim mieście Mohelnice, samorząd z którym Radlin podpisał oficjalne partnerstwo.
Współpraca między Radlinem a Genthin była możliwa dzięki Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Radlinie (obecnie Zespołowi Szkół Zawodowych), który nawiązał kontakt z niemieckim miastem w ramach prowadzonej wymiany młodzieży. genthin pod koniec 2009 roku liczyło prawie 16 tyś. mieszkańców.

Strona internetowa: www.genthin.de

Saksoński folklor miał okazję spotkać się ze śląskim. Na zdjęciu polsko-niemieckie spotkanie kulturalne zorganizowane przez radlińskie Koło Gospodyń Wiejskich

Ukraina:

Herb Rohatyn

Rohatyn to miasto w zachodniej Ukrainie. w obwodzie iwanofrankiwskim (przed wojną stanisławowskim). Miasto sięgające swą tradycją XIV wieku. Miejscowość znana przede wszystkim jako miejsce urodzenia Aleksandry Lisowskiej, zwanej Roksolaną lub Sułtanką Hurrem, oraz jako parafia polskiego kaznodziei Piotra Skargi. W Rohatyniu rozgrywa się również akcja powieści Olgi Tokarczuk “Księgi Jakubowe”. W mieście znajduje się m.in. wpisana do światowego dziedzictwa UNESCO drewniana Cerkiew Św. Ducha oraz obelisk poświęcony pamięci Adama Mickiewicza.
Miasto Radlin nawiązało współpracę z Rohatyniem na przełomie 2016 i 2017 roku. Dzięki współpracy możliwy był m.in. projekt warsztatów artystycznych dla polskiej i ukraińskiej młodzieży “Kultura bez granic”

Strona internetowa: www.rohatyncity.if.ua