Skip to content
Miasto zakupiło specjalistycznego drona antysmogowego

Miasto zakupiło specjalistycznego drona antysmogowego

Oglądasz starą wersję tego wpisu, z 8 listopada 2023 o 09:38:53. Zobacz poniżej różnice pomiędzy tą wersją a wersją aktualna wersja.

Miasto pozyskało ponad 180 tys. zł na zakup nowoczesnego drona do badania jakości powietrza. To efekt pracy radlińskiej „Ekodoradczyni” w ramach konkursu „Inicjatywa Antysmogowa” Województwa Śląskiego.

Dron wyposażony jest w specjalny czujnik wdychanego przez nas wszystkich powietrza. Rejestruje wszystkie niebezpieczne substancje. Pozwala dokładnie namierzyć źródło zanieczyszczeń. Oprócz monitorowania jakości powietrza i emisji zanieczyszczeń, dron posiada również kamerę wizyjną i…termowizyjną! To drugie narzędzie przyda się w badaniu budynków, choć wiemy że wykorzystywane jest także w innych celach, np. przy poszukiwaniu zaginionych osób.

Czujniki zainstalowane w dronie mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, od efektywności energetycznej, przez ciepłownictwo, inspekcje budowlane czy szeroko rozumianą ochronę środowiska (m.in. rejestrowanie niebezpiecznych odpadów, wraz z informacją o ich charakterystyce i stopniu niebezpieczeństwa).

Obsługą zajmą się przeszkoleni pracownicy miasta i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Radlinie. Pierwsze wyloty na radlińskie niebo już niebawem. To prawdziwa rewolucja w naszej codziennej pracy na rzecz poprawy środowiska w Radlinie!

Zakup zrealizowano przy pomocy środków Województwa Śląskiego określonych w „Zasadach udzielania pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla gmin z obszaru województwa śląskiego w Konkursie „Inicjatywa Antysmogowa” w 2023 roku w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza”.

  • Wersja utworzona dnia 8 listopada 2023 o 09:38:53 przez Marek Gajda

Wersja utworzona

8 listopada 2023 o 09:38:53Aktualna wersja
Tytuł
Skasowano: Dodano: Miasto zakupiło specjalistycznego drona antysmogowego
lazyload_thumbnail_quality
Skasowano: Dodano: default

Wyjaśnienie: Znajdujące się powyżej porównania wersji wyświetlone zostały tylko w celach technicznych i nie stanowią cześć dokumentu.

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu