Skip to content
Miasto zakupiło specjalistycznego drona antysmogowego

Miasto zakupiło specjalistycznego drona antysmogowego

Miasto pozyskało ponad 180 tys. zł na zakup nowoczesnego drona do badania jakości powietrza. To efekt pracy radlińskiej „Ekodoradczyni” w ramach konkursu „Inicjatywa Antysmogowa” Województwa Śląskiego.

Dron wyposażony jest w specjalny czujnik wdychanego przez nas wszystkich powietrza. Rejestruje wszystkie niebezpieczne substancje. Pozwala dokładnie namierzyć źródło zanieczyszczeń. Oprócz monitorowania jakości powietrza i emisji zanieczyszczeń, dron posiada również kamerę wizyjną i…termowizyjną! To drugie narzędzie przyda się w badaniu budynków, choć wiemy że wykorzystywane jest także w innych celach, np. przy poszukiwaniu zaginionych osób.

Czujniki zainstalowane w dronie mają szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach, od efektywności energetycznej, przez ciepłownictwo, inspekcje budowlane czy szeroko rozumianą ochronę środowiska (m.in. rejestrowanie niebezpiecznych odpadów, wraz z informacją o ich charakterystyce i stopniu niebezpieczeństwa).

Obsługą zajmą się przeszkoleni pracownicy miasta i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Radlinie. Pierwsze wyloty na radlińskie niebo już niebawem. To prawdziwa rewolucja w naszej codziennej pracy na rzecz poprawy środowiska w Radlinie!

Zakup zrealizowano przy pomocy środków Województwa Śląskiego określonych w „Zasadach udzielania pomocy finansowej w formie dotacji celowej dla gmin z obszaru województwa śląskiego w Konkursie „Inicjatywa Antysmogowa” w 2023 roku w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza”.

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu