Skip to content
Park Jordanowski 'rośnie’ na naszych oczach!

Park Jordanowski 'rośnie' na naszych oczach!

Oglądasz starą wersję tego wpisu, z 28 lutego 2023 o 13:12:26. Zobacz poniżej różnice pomiędzy tą wersją a wersją aktualna wersja.

Mimo zmiennej pogody, na terenie powstającego właśnie Parku Jordanowskiego w Radlinie, cały czas trwają intensywne prace. Zarówno w części „historycznej”, tuż wokół Pomnika Ofiar Szybu Reden, jak również w części „rekreacyjnej” przy dawnym boisku lekkoatletycznym.

Na terenie parku pojawiły się już ścieżki spacerowe, energooszczędne oświetlenie uliczne,  jak również pierwsze elementy planowanego zielonego labiryntu.
W dolnej części parku, przy dawnym boisku, cały czas trwają prace związane z budową toru dla rolkarzy, budynku administracyjnego, jak również trybun na skarpie.

Park Jordanowski to projekt przekształcenia niewykorzystanych zielonych terenów w centrum Radlina na „central park”, czyli zieloną enklawę w samym sercu miasta. Zaplanowano ciąg ścieżek spacerowych, atrakcje sportowo-rekreacyjne, jak również część edukacyjno-historyczną, w górnej części, na terenie dawnej kopalni Reden.
Nazwa parku pochodzi od Henryka Jordana (1842-1907), lekarza i społecznika, który był pionierem wychowania fizycznego na polskich ziemiach. Od jego nazwiska pochodzą „ogrody jordanowskie”, czyli parki wypoczynku dla dzieci i młodzieży, bogate w wątki edukacyjno-historyczne.

Całość inwestycji pochłonie ponad 11 milionów złotych, przy czym miasto pozyskało aż 9 mln zł dofinansowania ze środków krajowych. Planowany termin zakończenia prac do początek 2024 roku. 

  • Wersja utworzona dnia 28 lutego 2023 o 13:12:26 przez Marek Gajda

Wersja utworzona

28 lutego 2023 o 13:12:26Aktualna wersja
lazyload_thumbnail_quality
Skasowano: Dodano: default

Wyjaśnienie: Znajdujące się powyżej porównania wersji wyświetlone zostały tylko w celach technicznych i nie stanowią cześć dokumentu.

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu