Skip to content
Park Jordanowski 'rośnie’ na naszych oczach!

Park Jordanowski 'rośnie' na naszych oczach!

Mimo zmiennej pogody, na terenie powstającego właśnie Parku Jordanowskiego w Radlinie, cały czas trwają intensywne prace. Zarówno w części „historycznej”, tuż wokół Pomnika Ofiar Szybu Reden, jak również w części „rekreacyjnej” przy dawnym boisku lekkoatletycznym.

Na terenie parku pojawiły się już ścieżki spacerowe, energooszczędne oświetlenie uliczne,  jak również pierwsze elementy planowanego zielonego labiryntu.
W dolnej części parku, przy dawnym boisku, cały czas trwają prace związane z budową toru dla rolkarzy, budynku administracyjnego, jak również trybun na skarpie.

Park Jordanowski to projekt przekształcenia niewykorzystanych zielonych terenów w centrum Radlina na „central park”, czyli zieloną enklawę w samym sercu miasta. Zaplanowano ciąg ścieżek spacerowych, atrakcje sportowo-rekreacyjne, jak również część edukacyjno-historyczną, w górnej części, na terenie dawnej kopalni Reden.
Nazwa parku pochodzi od Henryka Jordana (1842-1907), lekarza i społecznika, który był pionierem wychowania fizycznego na polskich ziemiach. Od jego nazwiska pochodzą „ogrody jordanowskie”, czyli parki wypoczynku dla dzieci i młodzieży, bogate w wątki edukacyjno-historyczne.

Całość inwestycji pochłonie ponad 11 milionów złotych, przy czym miasto pozyskało aż 9 mln zł dofinansowania ze środków krajowych. Planowany termin zakończenia prac do początek 2024 roku. 

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu