Rusza nabór do naszych szkół !

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W RADLINIE

Od 1 marca rozpoczynamy zapisy do klas pierwszych! Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych szkół podstawowych!

SP nr 1 w Radlinie im. A. Mickiewicza
OFERTA SZKOŁY:
– dwa języki obce: j. angielski, j. niemiecki,
– oddział bilingwalny (dwujęzyczny) od 7. klasy
– nauczanie w języku polskim i języku angielskim na 2 przedmiotach,
– zwiększona liczba godzin języka angielskiego do 5 godzin tygodniowo,
– zajęcia z native speakerem,
– nauka gry w szachy, kodowania i programowania z zastosowaniem ozobotów,
– robotyka z zastosowaniem robotów,
– gimnastyka sportowa dla dziewczyn, nauka pływania na basenie MOSiR-u,
– zajęcia sensomotoryczne – „gimnastyka mózgu” ,
– biblioterapia, rytmika i warsztaty artystyczne, warsztaty plastyczne z rysunku, teatr szkolny, zespół wokalny,
– wycieczki górskie z SKKT Watra,
– terapia dysleksji metodą Warnkego, fachowa pomoc psychologa i logopedy,
– nowoczesne metody pracy z dzieckiem z wykorzystaniem neurodydaktyki i superwizji,
– indywidualne podejście do ucznia i dostosowanie oferty do potrzeb dzieci i młodzieży;
Szkoła Roku 2018 – I miejsce w powiecie wodzisławskim, II miejsce w województwie śląskim Szkoła Myślenia Pozytywnego
Więcej na: https://sp1.radlin.pl/ – zakładka „Rekrutacja”

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 im KEN w Radlinie:
W Sportowej Szkoła Podstawowa nr 2 im KEN w Radlinie dbamy o wszechstronny rozwój dziecka. Jesteśmy placówką otwartą na nowe wyzwania, innowacje oraz wartościowe programy, podnosząc tym samym kompetencje nauczycieli oraz uczniów. Nasi uczniowie są aktywni, kreatywni mają swoje pasje, a nasza szkoła pozwala na osobisty rozwój każdego dziecka oferując dodatkowe zajęcia sportowe, artystyczne i przedmiotowe. Bogata, nowoczesna baza dydaktyczna naszej szkoły sprzyja zdobywaniu nowych umiejętności. Jesteśmy szkołą, która promuje szacunek, życzliwość i stawia na integrację i współpracę. Obserwuj naszą szkołę na facebooku. Czekamy na Ciebie!
Więcej na https://ssp2.radlin.pl/ – zakładka „Rekrutacja”

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Ziemi Radlińskiej
Jedna z najnowocześniejszych placówek edukacyjnych w naszym regionie. Rozbudowana i gruntownie z modernizowana w ostatnich latach, wraz z Przedszkolem Publicznym nr 1 tworzy wspólny kompleks edukacyjny w umownej dzielnicy Głożyny. Szkoła oferuje wiele zajęć w zakresie innowacji edukacyjnych (m.in. Matematyka na co dzień, Zrozum – Zapamiętaj – Zastosuj, KinoSzkoła – Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej) Szkoła prowadzi wspólny projekt ze szkołą w Edynburgu -ST Augustines RC High School, w ramach projektu „Ludzie Listy Piszą”. W placówce prężnie działa również Klub Młodego Ekologa rozwijając wiedzę w zakresie nauk przyrodniczych i pasję zamiłowania do przyrody.
Więcej na https://sp3.radlin.pl/ – zakładka „Rekrutacja”

Szkoła Podstawowa nr 4 im. G. Morcinka
Leśna „Czwórka” to szkoła, którą znają chyba wszyscy w Radlinie. Niezwykłe umiejscowienie placówki w zielonym Parku Leśnym im. Powstańców Śląskich, wpływa bez wątpienia na klimat w samej szkole. Szkole, która definiuje się jako otwarta, tolerancyjna i stawiająca na pierwszym miejscu kształcenie młodego człowieka oraz jego rozwój. Do tego nowoczesna baza dydaktyczna (m.in. Zielona Pracownia wyposażona w profesjonalny sprzęt do nauk przyrodniczych) czy coraz bogatsza infrastruktura wokół szkoły (boiska, siłownia, plac zabaw, wiata czy nawet… zielona klasa pod chmurką). Niedawno placówka otrzymała tytuł „Szkoły w chmurach” przyznawany przez Microsoft, za wykorzystywanie nowoczesnych technologii informatycznych, w procesie edukacji.
Więcej na: https://sp4.radlin.pl/