



Konsultacje: „Zielona strefa aktywności w Radlinie”
Tak jak informowaliśmy, Miasto Radlin otrzymało dofinansowanie na nową zieloną strefę aktywności na ul. Sienkiewicza.
W związku z planowanym projektem „Zielona strefa aktywności w Radlinie” prosimy wszystkich zainteresowanych mieszkańców o zgłaszanie uwag i nadsyłanie propozycji i pomysłów.
Termin: od 2 kwietnia do 9 kwietnia 2025
– drogą mailową: info@radlin.pl (w tytule „Konsultacje społeczne – Sienkiewicza”)
– papierowo: Urząd Miasta Radlin, ul. Rymera 15, 44-310 Radlin (składane w kancelarii na parterze głównym budynku)
Stan istniejący
Teren znajduje się w północnej części miasta Radlin. Od strony północnej teren sąsiaduje z zabudową jednorodzinną, od wschodu i południa znajdują się zabudowania wielorodzinne (ul. Sienkiewicza nr 14 oraz nr 26-30). Po zachodniej stronie terenu zlokalizowany jest cmentarz komunalny. W południowo-wschodnim narożniku znajduje się stacja transformatorowa. Przestrzeń jest otwarta, nie posiada ogrodzenia. Właścicielem terenu jest Miasto Radlin.
Obiekty budowlane
Wschodnia część terenu jest w chwili obecnej zagospodarowana, znajduje się na niej siłownia terenowa o nawierzchni z trawy naturalnej oraz ogrodzony plac zabaw dla dzieci. Część działki na zachód od placu zabaw wykorzystywany jest jako „dzikie” boisko do piłki nożnej. Na terenie znajdują się dwie ławki parkowe.
Układ komunikacyjny
Z każdej strony teren ograniczony jest nawierzchniami jezdnymi oraz parkingami. Plac zabaw oraz siłownia dostępna jest od strony wschodniej tj. od strony budynku nr 26-30. Od strony zachodniej zlokalizowany jest istniejący parking o nawierzchni utwardzonej kostką betonową służący mieszkańcom oraz osobom przyjeżdżającym na cmentarz. Parkingi po stronach północnej, południowej i wschodniej służą okolicznym mieszkańcom.
Uzbrojenie terenu
Przez teren nie przebiegają żadne sieci, jedynie na obrzeżach prowadzone jest zasilanie oświetlenia ulicznego.
Ukształtowanie terenu
Obszar jest zasadniczo płaski ograniczony skarpami od strony wschodniej i zachodniej. Parking od strony zachodniej położony jest około 60cm powyżej terenu a parking od strony wschodniej 90 cm poniżej niego.
Zieleń istniejąca
Obszar pokryty jest zielenią urządzoną w niewielkim zakresie, w głównej mierze drzewami niskimi (katalpami). Przeważnie zieleń okala teren stanowiąc izolację od dróg. Od strony wschodniej, pomiędzy parkingiem i placem zabaw posadzono żywopłot.
Nasze plany
Obiekty budowlane – elementy małej architektury
Na przedmiotowym terenie przewiduje się następujące elementy małej architektury: ławki zlokalizowane wzdłuż ścieżek oraz przy boisku do piłki nożnej, pergolę z desek kompozytowych wzdłuż traktu komunikacyjnego pieszego, kosze na odpady z możliwością segregacji.
Układ komunikacyjny
Projektowany park podzielono na następujące strefy:
– strefę aktywną – zajmującą większą część terenu, w skład której wchodzą istniejąca siłownia terenowa i plac zabaw oraz projektowane boiska do piłki nożnej i siatkówki, ławki, kosze na śmieci
– strefę odpoczynku – w północnej części terenu gdzie zlokalizowano pergolę, ławki, kosze na śmieci.
Układ komunikacyjny tworzą dwa ciągi piesze, ciąg w strefie aktywnej łączy wschodnią i zachodnią część terenu umożliwiając dostęp do boisk i placu zabaw oraz tworząc swoisty skrót dla mieszkańców chcących przedostać się w stronę cmentarza. Ciąg w strefie odpoczynku zaprojektowany w formie łuku z pętlą w środku pozwalającego na spacer.
Cały teren dostępny będzie dla osób niepełnosprawnych oraz z wózkami. Główne ciągi piesze zaprojektowane zostały o nawierzchni mineralnej stabilizowanej mocno uwałowanej, wodoprzepuszczalnej. Teren nie będzie ogrodzony.
Projektowana zieleń
Na terenie podlegającym przewiduje się liczne nowe nasadzenia roślinności niskiej i wysokiej, co ma na celu podnieść jego walory estetyczne. Projektowane drzewa mają na celu w przyszłości zapewniać cień użytkownikom. Większość nasadzeń projektuje się w części północnej co ma na celu podział terenu na strefę aktywną i strefę odpoczynku. Strefy rozdzielone będą żywopłotem z laurowiśni.
Do pobrania:
- Wersja utworzona dnia 31 marca 2025 o 14:06:17 przez Marek Gajda
Zobacz również
aa