Skip to content
Kolejne projekty Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Radlinie

Kolejne projekty Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w Radlinie

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Radlinie realizuje w tej chwili trzy projekty społeczne – dwa współfinansowane ze środków miasta Radlin („Nauczmy się żyć od nowa” i „Senior też potrafi”) oraz jeden dofinansowany ze środków Działaj lokalnie („Niezłe ziółka”).

W ramach projektu „Nauczmy się żyć od nowa”, mimo obecnej sytuacji pandemicznej, Panie ze stowarzyszenia zrealizowały działanie „Biała Niedziela”, ale także spotkanie z psychologiem, tzw. „wtorkowe kijki” i zajęcia z pilatesu. W planach jest jeszcze, organizowana już po raz trzeci, impreza dla dzieci i młodzieży – „Za pan brat z rowerami” w radlińskim Miasteczku Ruchu Drogowego, zajęcia sportowe oraz kolejne spotkanie z psychologiem i dietetyczką.

Projekt „Senior też potrafi” to realizacja działania „Rowerowo po lasach w Rudach” oraz „Olimpiada seniorów”, która odbyła się w pięknym i rekreacyjnym miejscu, jakim jestem teren przy radlińskiej tężni.

W planach wyjazd do Wrocławia, zdobywanie naszego osobistego „Kilimandżaro”, wspinaczka na skałkach, Dzień
Seniora. Z kolei projekt „Niezłe ziółka” realizowany jest we współpracy z uczniami SP4. Do tej pory odbyły się spotkania mające na celu poznawanie ziół, ich wartości zdrowotnych, kulinarnych i kosmetycznych.

W Bujakowie uczniowie i panie z SKA uczestniczyli w warsztatach zielarskich. Przy radlińskiej tężni pojawiły się skrzynki z ziołami, tzw. „małe zielaria”, a mieszkańcom rozdawano, w ramach działania „Poczęstuj się ziółkami”, woreczki z ziołami i krótkim opisem ich właściwości. Planowane są jeszcze warsztaty kosmetyczne z wykorzystaniem ziół i impreza „Z seniorami przy herbatce”.

Wszystkie projektowe działania, ale i inne akcje, skierowane są do mieszkańców naszego „miasta z sercem”. Mają na celu promocję zdrowego stylu życia, aktywizację różnych grup społecznych, włączenie radlinian do różnych akcji, zajęć i działań. Członkinie SKA same się przy tym wiele uczą, doskonalą, dbają o kondycję fizyczną i psychiczną i bawią, by pokonać wiele niedoskonałości, barier i ograniczeń. – SKA zaprasza mieszkańców miasta, ale i powiatu do udziału w naszych akcjach, spotkaniach, imprezach. – mówią organizatorki.

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu