Dla wszelkich działań związanych identyfikacją wizualną Miasta Radlin, wykorzystywany jest herb Radlina, przyjęty Uchwałą Rady Miejskiej z 4 września 1997 roku (Uchwała nr VII/72/97).

Herb umieszczony jest na tarczy herbowej zakończonej łukiem pełnym o proporcjach 10 : 12.
W tarczy herbowej znajduje się pole w kolorze zielonym. W polu znajduje się złote (żółte) serce, z którego wyrasta złota (żółta) łodyga, zakończona trzema kwiatami o pięciu płatkach w kolorze białym.

Na łodydze wyrastającej z serca znajdują się cztery listki w kolorze złotym (żółtym). Na każdej z trzech łodyg wyrastających z łodygi głównej znajdują się po dwa listki w kolorze złotym (żółtym).

Treść uchwały nie precyzuje dokładnego odcienia poszczególnych barw w specyfikacji kolorystycznej CMYK lub Pantone. Jednak w obiegu funkcjonują następujące wartości barwy zielonej i żółtej z herbu:

  • zielony 

CMYK – C: 64 M: 0 Y: 34 K: 35
RGB – R: 59 G: 166 B: 109
Color-hex: #3BA66E

  • żółty

CMYK – C: 0 M: 5 Y: 100 K: 0
RGB  – R: 255 G: 241 B: 1
Color-hex: #FFF102

Wersja uproszczona – do wykorzystania w materiałach promocyjnych

Powyższa forma herbu jest oficjalnym symbolem miasta Radlin.
Ponieważ jednak niektóre formy ekspozycji symbolu miasta uniemożliwiają zastosowania pełnej kolorystyki, dopuszcza się stosowanie wersji monochromatycznej, opartej na samym konkurze herbu, z zapisem nazwy miasta z wykorzystaniem fontu Quicksand. Taka, uproszczona forma herbu spełnia w Radlinie zadanie logotypu, który można eksponować (w porozumieniu z Urzędem Miasta) na różnych polach ekspozycji, związanych z promocją miasta.

Dla zachowania ciągłości obranej stylistyki, przyjmuje się, że podstawowe formy kolorystyczne wykorzystania uproszczonej formy herbu, to zieleń (według wartości podanych wyżej) i czerń. Zieleń odwołuje się do dominującej barwy kolorystycznej herbu w swej podstawowej i oficjalnej formie, zaś czerń, jako podstawowa forma ekspozycji w wersji monochromatycznej. Zieleń i czerń są jednocześnie odwołaniem do symboliki górniczej, mocno związanej z tożsamością i historią Radlina.

Dopuszcza się jednak stosowanie także innej kolorystyki, jeśli wynika to z charakteru danego komunikatu, np. stanowi spójną całość z kolorystyką drużyny sportowej na strojach, lub odwołuje się do koloru przyjętego dla danego wydarzenia, czy daty.

Pole ochronne znaku

 

Aby herb – w wersji uproszczonej – mógł być odpowiednio wyeksponowany w towarzystwie innych symboli, czy elementów tekstowych, należy zastosować pole ochronne, które przyjmuje się dla wielkości litery „R” w napisie „RADLIN”, nad symbolem graficznym herbu. Wysokość tej litery, z każdej ze stron symbolu, określa przestrzeń, której nie powinno się w żaden sposób zakłócać.

Pliki do pobrania:

Herb w wersji klasycznej

Herb w wersji uproszczonej