OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
ścieżka3

Budujemy trasę rowerową łączącą Radlin z Wodzisławiem Śl.!

W Radlinie rozpoczęła się budowa nowej drogi rowerowej. Trasa połączy Radlin z sąsiednim Wodzisławiem Śląskim, w którym powstaje dalszy ciąg infrastruktury rowerowej, łącznie z przyszłym centrum przesiadkowym. Trasa biegnie od ul. Reymonta w Radlinie, prosto do Radlina II (dzielnicy Wodzisławia Śl.) i dalej w stronę dworca kolejowego. W samym Radlinie powstanie trasa dla rowerów, nowa jezdnia, oświetlenie oraz stacja naprawy rowerów. Standard dla trasy po stronie wodzisławskiej jak i radlińskiej będzie ujednolicony.
 
droga rowerowa Radlin
 
Trasa po stronie radlińskiej obejmie ponad 600 metrów w całości ciągnący się przez tereny zielone (znane m.in.z trasy harcerskich “Eko-Biegów”). Koszt realizacji tego odcinka to ponad 800 tysięcy złotych. Ponad 350 tysięcy miasto sfinansuje z pozyskanych środków zewnętrznych – w ramach wspólnego z Wodzisławiem projektu “Pociąg do dwóch kółek – budowa Centrum Przesiadkowego w Wodzisławiu Śląskim”.
 
 
droga rowerowa Radlin_4
 

Wcześniej, w ramach cyklu konsultacji społecznych, powstał dokument pod nazwą “Studium Głównych Tras Rowerowych dla Miasta Radlin” (dostępny na stronie: http://rowery.radlin.pl/rowery/?p=4fb) . Jego przygotowaniem zajął się m.in. Tobiasz Nykamowicz, wieloletni oficer rowerowy (m.in. w Dąbrowie Górniczej) związany z fundacją Napraw Sobie Miasto, która organizowała w Radlinie warsztaty “Design w terenie!”.

 
 
 
 
 
 

 Rejestr zmian dokumentu

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 745

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.