LXVI sesja VII Kadencji Rady Miejskiej w Radlinie

w dniu 25 lipca 2023 r.

(godz. 1430)

1. Otwarcie sesji.
  2. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie kryteriów i zasad przeprowadzania naboru wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych budowanych w ramach inwestycji mieszkaniowej realizowanej przy ul. Wiosny Ludów w Radlinie przez społeczną inicjatywę mieszkaniową „SIM Śląsk Południe Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” z siedzibą w Bielsku – Białej na zasadach określonych w ustawie z dnia 26 października 1995 r. o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa. Ref. Piotr Patała, Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami.
  3. Przedstawienie rocznego sprawozdania z działalności placówek opiekuńczo – wychowawczych oraz Centrum Usług Społecznych na terenie Radlina. Ref. Małgorzata Mokrosz, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych i zaproszeni goście.
  4. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawieustalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Radlin oraz upoważnienia Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Radlinie do prowadzenia postępowań i wydawania decyzji administracyjnych w sprawach świadczeń pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym. Ref. Krystyna Kryszewska, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Radlinie.
  5. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawiezmiany uchwały w sprawie określenia zasad udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin dla nauczycieli, którym powierzono stanowisko kierownicze oraz określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórym nauczycielom zatrudnionym w placówkach prowadzonych przez Miasto Radlin. Ref. Marek Koczy, Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.
  6. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawiezmiany uchwały w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w oświatowych jednostkach organizacyjnych, których organem prowadzącym jest Miasto Radlin. Ref. Marek Koczy, Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.
  7. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawiezmiany uchwały w sprawie organizacji wspólnej obsługi oświatowych jednostek organizacyjnych prowadzonych przez Miasto Radlin. Ref. Marek Koczy, Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.
  8. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie zmiany Statutu Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Radlinie. Ref. Marek Koczy, Dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych.
  9. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie zmieniająca uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właścicieli nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Ref. Marcin Król, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ekologii.
  10. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie nabycia nieruchomości przy ul. Dworcowej. Ref. Piotr Patała, Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami.
  11. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie sprzedaży nieruchomości przy ul. Wiosennej. Ref. Piotr Patała, Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami.
  12. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie sprzedaży nieruchomości przy ul. Głożyńskiej. Ref. Piotr Patała, Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami.
  13. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie wyrażenia woli współdziałania z innymi gminami i zasad współpracy związanej z realizacją projektu dofinansowanego w ramach Osi Priorytetowej X Fundusze europejskie na transformację Działanie 10.6 Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii. Ref. Mariusz Węglorz, Naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych.
  14. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie zmian w budżecie Miasta Radlin na rok 2023. Ref. Waldemar Machnik, Skarbnik Miasta.
  15. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Radlin na lata od 2023 do 2035. Ref. Waldemar Machnik, Skarbnik Miasta.
  16. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania i wykupu. Ref. Waldemar Machnik, Skarbnik Miasta.
  17. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawiepowołania zespołu dla przygotowania wyboru ławników na kadencję 2024-2027. Ref. Piotr Absalon, Sekretarz Miasta.
  18. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie zmiany uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Miasta Radlin. Ref. Gabriela Chromik, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Radlinie.
  19. Przedstawienie informacji z kontroli przeprowadzonej w Szkole Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka w Radlinie. Ref. Adam Cyran, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej.
  20. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji w dniu 22 czerwca 2023 r.
  21. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Radlina między sesjami. Ref. Barbara Magiera, Burmistrz Radlina.
  22. Informacja z prac Rady Miejskiej między sesjami. Ref. Gabriela Chromik, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Radlinie.
  23. Wolne głosy i wnioski – rozpatrzenie pism, które wpłynęły między sesjami.
  24. Zamknięcie sesji.