Skip to content
Za nami pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

Za nami pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

Wczoraj (12 maja 2022) odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Radlinie!

Młodzieżowi radni spotkali się o godz. 12.00 na Sali Posiedzeń w Urzędzie Miasta. Zgromadzonych przywitała Pani Burmistrz Barbara Magiera, podkreślając, jak ważną misją jest bycie radnym – także radnego młodzieżowej rady. Po złożeniu oficjalnego ślubowania oraz zaprezentowaniu najważniejszych zadań rady, przyszedł czas na pierwsze ważne głosowania.


Do wyborów na Przewodniczącego Młodzieżowej Rady stanęło czterech kandydatów, zaś do drugiej tury dotarło dwóch – Maciej Agopsowicz oraz Jan Noworyta. I tu czekała młodych radnych pierwsza, trudna lekcja demokracji – w toku aż czterech głosowań (!), nie udało się dziś wyłonić przewodniczącego. Dwoje kandydatów za każdym razem uzyskiwało… dokładnie taką samą liczbę głosów!

Wobec braku wyłonienia przewodniczącego, postanowiono że sesja będzie musiała być dokończona w terminie późniejszym, konkretnie 14 czerwca o godzinie 14.00.

Jak się okazuje demokracja bywa czasami nieprzewidywalna, a młodzi członkowie rady przekonali się, jak wielką siłę ma karta do głosowania. Wszystkim członkom Młodzieżowej Rady Miasta gratulujemy raz jeszcze wyboru do rady, życzymy wytrwałości w realizowaniu ciekawych pomysłów (niektóre słyszeliśmy dziś na sesji i są bardzo obiecujące!).
Powodzenia w dalszych głosowaniach !

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu