Skip to content
Zmiany na Korfantego – poprawi się bezpieczeństwo pieszych

Zmiany na Korfantego – poprawi się bezpieczeństwo pieszych

Rozpoczyna się długo zapowiadana zmiana organizacji ruchu na ul. Korfantego. Poprawi się widoczność pieszych na przejściach a część przejść zmieni nieco swoją lokalizację.
Uporządkowana zostanie również kwestia parkowania przy Korfantego a najbardziej newralgiczne przejścia dla pieszych zostaną doposażone w tzw. instalację aktywnej sygnalizacji. W tym tygodniu został oddany plac budowy.

Wśród najważniejszych zmian wymieniana jest m.in. poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Korfantego-Orkana (przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji). Z racji geometrii skrzyżowania, obecnie większość pieszych wprost przechodzi przez jego środek. Dlatego planowane jest zwężenie wlotu z ul. Orkana do Korfantego i bezpieczniejsze poprowadzenie ruchu pieszego – głównie poprzez likwidację części chodnika na Korfantego i wyznaczenie bezpiecznego przejścia przez ul. Orkana. Ruch pieszy będzie odbywać się tam w podobny sposób jak przy innym, podobnym wlocie do Korfantego, mianowicie przy skrzyżowaniu z ul. Mariacką (na wysokości biertułtowskiego przedszkola).

Oprócz nowego przejścia przy ul. Orkana pojawią się także nowe pasy na wysokości marketu „Tesco”. Przy kopalni oraz sklepie „Lewiatan” przejścia dla pieszych zostaną przesunięte ku najbliżej położonych lamp.

Przejście przy aptece i targowisku zostanie dodatkowo doposażone w instalację aktywnej sygnalizacji świetlnej. Pojawią się dodatkowe lampy, które zwrócą uwagę kierowców na pieszych. Podobne rozwiązanie planowane jest na przejściu przy kawiarni „Górnicza Strzecha” (popularny NOT). Warto również dodać, że zgodnie z planami w tym miejscu (na wysokości „Lewiatana” i „Górniczej Strzechy”) pojawić się ma również dodatkowy przystanek autobusowy pomiędzy Marcelem a centrum Biertułów.
Zmiany mają również zakończyć dzikie parkowanie przy Korfantego – samochód będzie można zaparkować wyłącznie w wyznaczonych miejscach postojowych. Zaplanowano również wymianę znaków drogowych w miejscach objętych zmianami.

Ponadto w ramach porozumienia z powiatem wodzisławskim w najbliższym czasie zostanie wykonany nowy fragment nakładki bitumicznej na szerokości jednego pasa przy targowisku oraz na szerokości przejścia dla pieszych.

Brak zmian treści (pierwsza wersja dokumentu).

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu