Skip to content
Zmarł Wiktor Bugla, poeta i Honorowy Obywatel Radlina

Zmarł Wiktor Bugla, poeta i Honorowy Obywatel Radlina

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tym, że dzisiejszej nocy zmarł Wiktor Bugla, pochodzący z Radlina poeta, pisarz, tłumacz, wieloletni pedagog, Honorowy Obywatel Radlina.

Łączymy się w bólu z rodziną i najbliższymi zmarłego. To ogromna strata.

Wiktor Bugla urodził się w 1930 r. w Radlinie. Poeta, tłumacz, prozaik, który swoją twórczością skupiał się na tematyce regionalnej, bliskiej Górnemu Śląskowi. Znaczną część swych wierszy pisał po śląsku. Tłumaczył na polski wiersze wybitnego poety górnośląskiego Josepha von Eichendorffa.
Ukończył Gimnazjum w Rybniku oraz filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracował jako nauczyciel. 
Podczas obchodów 15-lecia samorządności Radlina uhonorowany – jako pierwszy w historii – tytułem „Honorowy Obywatel Radlina”.

Wiktor Bugla (1930-2020)

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu