Aktualizacja: Wracają obostrzenia. M.in. dla naszego powiatu.

#COVID19
Wracamy do tematu obostrzeń, które objąć mają Powiat Wodzisławski, więc również miasto Radlin. Jak wiemy odnotowaliśmy kolejne rekordowe przypadki zakażeń – przede wszystkim z terenu woj. śląskiego.

Na stronach Ministerstwa Zdrowia pojawił się projekt rozporządzenia w sprawie nowych obostrzeń, poddany do konsultacji. Zachęcamy aby zapoznać się ze szczegółami wprowadzanych zmian. Pamiętajmy, że to dopiero projekt – w dalszym ciągu czekamy na akt prawny.
Jesteśmy po naradach w sprawie zaplanowanych działań w naszym mieście:

❗️Place zabaw administrowane przez miasto – pozostają otwarte, przynajmniej do poniedziałku (być może będziemy zmieniać decyzję w późniejszym czasie). Dotyczy to również tężni w Radlinie, siłowni na wolnym powietrzu, boisk czy skate parku.

❗️ Wobec nowej sytuacji – nie napełniamy basenu i póki co nie przygotowujemy go do otwarcia. Zamknięta zostaje również siłownia (wewnątrz MOSiRu).

❗️Wszystkie imprezy sportowe, mecze, rozgrywki etc., muszą odbywać się bez udziału publiczności.

❗️We wszystkich miejscach publicznych, zachowujmy bezpieczny dystans, stosujmy maseczki lub inne nakrycia twarzy.

Sytuacja jest oczywiście dynamiczna i pewne ustalenia i decyzje mogą się nagle zmienić.
Będziemy Państwa informować o wszystkich nowych decyzjach w tym temacie. Pamiętajmy o bezpieczeństwie naszym, oraz naszych bliskich !

POPRZEDNIA WERSJA WIADOMOŚCI:

Na stronie Ministerstwa Zdrowia znajdą Państwo szczegółową listę planowanych obostrzeń w strefach oznaczonych kolorem czerwonym (m.in. w powiecie wodzisławskim a więc również w naszym mieście). Jak czytamy na stronie „dzisiaj do konsultacji publicznych ma trafić projekt rozporządzenia wprowadzający regionalne obostrzenia w wybranych powiatach. Przepisy mają obowiązywać od soboty 8 sierpnia”.

Wśród zaplanowanych obostrzeń dla naszego rejonu m.in.:
– noszenie maseczek na zewnątrz
– mniej osób w autobusach (50% miejsc siedzących)
– mniej osób na uroczystościach ( maks. 50 osób)
– rejestr wydarzeń (wesela)
– zakaz organizacji targów czy wydarzeń kulturalnych
– imprezy sportowe bez udziału publiczności

Prosimy śledzić informacje w tym zakresie, zarówno na stronach ministerialnych, jak i w naszych, miejskich mediach. Niebawem podany kolejne, konkretne wytyczne i informacje dotyczące Radlina – zarówno dotyczące dostępności poszczególnych miejsc i usług, wymogów sanitarnych, jak również zaplanowanych działań w najbliższym czasie.

Cały czas pamiętajmy o maseczkach, bezpiecznym dystansie i higienie!