Skip to content
Wolontariusze nagrodzeni!

Wolontariusze nagrodzeni!

11 stycznia w Centrum Usług Społecznych w Radlinie spotkaliśmy się z nagrodzonymi wolontariuszami z naszego miasta,
w ramach konkursu „XV Radliński Dzień Wolontariusza 2021”. Była to okazja aby podziękować za ich bezinteresowną pracę na rzecz tych, którzy pomocy potrzebują. – Najcenniejszym zasobem jest czas. Wy, swój wolny czas, bezinteresownie poświęciliście dla innych. – mówił do wolontariuszy Zastępca Burmistrza Radlina Zbigniew Podleśny.

Z kolei dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Krystyna Kryszewska, mówiąc o historii wolontariatu w mieście Radlin zwróciła uwagę na to, jak często wolontariat staje się przyczynkiem do późniejszej pracy zawodowej:
– Wielu z radlińskich wolontariuszy odnalazło później swoją zawodową drogę w instytucjach, które pomagają innym i pracują dla społeczności. Być może Wam również doświadczenie wolontariatu pomoże w przyszłości w wyborze ścieżki zawodowej.

Przypomnijmy, że kapituła konkursu nagrodziła w minionym roku Panią Agatę Barańską oraz Szkolny Klub Wolontariatu Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie.
Pani Agata Barańska jest osobą od wielu lat aktywnie działającą na rzecz innych, w tym również w trudnym czasie pandemii. Z kolei Szkolny Klub Wolontariatu Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie działa od 2018 roku pod opieką Pani Aleksandry Szczotok, systematycznie angażując w swoje działania kilkanaście osób.
Ponadto w konkursie przyznano także wyróżnienia dla Pani Moniki Gaszki (zaangażowana w wiele akcji charytatywnych, zarówno na rzecz domów dziecka, dzieci przewlekle chorych, jak i schronisk dla zwierząt) oraz Pana Jędrzeja Stelmaszka (Pan Jędrzej od lat angażuje się w prace Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Radlinie – od prowadzenia warsztatów kulinarnych, poprzez pomoc przy organizacji wydarzeń i wystaw, po drobne naprawy oraz remonty pracowni).

Wszystkim wolontariuszom jeszcze raz bardzo dziękujemy! „Miasto z sercem” właśnie Wam zawdzięcza swoją dewizę!

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu