Skip to content
Wielkanocne spotkanie dla Ukraińców

Wielkanocne spotkanie dla Ukraińców

W sobotę 23 kwietnia, w Urzędzie Miasta w Radlinie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Z inicjatywy Pani Burmistrz, Barbary Magiery zorganizowane zostało… wielkanocne spotkanie dla Ukraińców, przebywających w miejskich punktach. Goście z Ukrainy święta obchodzili właśnie w miniony weekend, stąd pomysł aby zorganizować takie spotkanie, pomóc w integracji i wzajemnie uczyć się wielkanocnych zwyczajów. Przede wszystkim zaś, aby złożyć sobie świąteczne życzenia.

To drugie spotkanie zorganizowane dla Ukraińców w Radlinie – pierwsze miało charakter czysto informacyjny. W sobotę było już mniej formalnie, za to w niesamowitej, wielkanocnej atmosferze, w której przenikały się zwyczaje i tradycje Górnego Śląska, jak i Ukrainy.
W świąteczne przedsięwzięcie zaangażowała się biertułtowska parafia pw. WNMP, panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Radlina, radlińscy harcerze oraz miejskie jednostki.

Brak zmian treści (pierwsza wersja dokumentu).

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu