Skip to content
Wiadukt na ul. Mariackiej – otwarty!

Wiadukt na ul. Mariackiej – otwarty!

Na tę informację bez wątpienia czekają wszyscy mieszkańcy Radlina. Wiadukt w Radlinie na ul. Mariackiej został ostatecznie otwarty dla ruchu samochodowego!
Po wszystkich odbiorach technicznych, uzyskaniu odpowiednich opinii Państwowej Straży Pożarnej oraz Sanepidu, Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał ostateczny dokument, umożliwiający oddanie wiaduktu do użytkowania zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

Nowy wiadukt ma rozpiętość ponad 17 metrów. Jezdnia ma uregulowaną szerokość 6 metrów, zaś chodniki – po 2 metry z każdej strony. W odróżnieniu od swojego „poprzednika” jest obiektem jednoprzęsłowym. To obiekt nowoczesny, spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa – zarówno dla pieszych, jak i kierowców samochodów.

Jak wszyscy dobrze wiemy, okres budowy wiaduktu był – dla wszystkich mieszkańców Radlina i okolic – czasem ciężkim. Wyłączenie tak ważnego odcinka ul. Mariackiej, skomplikowało poruszanie się po drogach publicznych w naszym mieście, a pojawiające się kolizje sieci oraz nowe zagrożenie w postaci pandemii koronawirusa, przedłużyło czas tej inwestycji.

Całe szczęście mamy to już za sobą! O szczegółach i przyczynach opóźnień przez ostatnie miesiące staraliśmy się szczegółowo opisywać na specjalnej podstronie dotyczącej inwestycji (kliknij).

Paradoksalnie, przedłużenie prac spowodowało, że… miasto pozyskało dodatkowe środki na budowę wiaduktu. Z powodu zagrożenia koronawirusem rząd uruchomił dodatkowe środki dla samorządów w postaci Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Radlin pozyskał na budowę wiaduktu środki dwukrotnie. W sumie do miasta trafiło ponad 2 800 000 zł na tę inwestycję (oprócz tego miasto pozyskało środki z RFILu na kolejną ważną inwestycję w mieście – budowę żłobka).
To oznacza, że ponad 57 % całości inwestycji jest sfinansowane ze środków zewnętrznych.

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu