Miasto Radlin pozyskało środki unijne na projekt pod nazwą „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka w Radlinie, przy ul. Wiosny Ludów 287”, który będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) Priorytet IV –– Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna, działanie 4.3. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, poddziałanie 4.3.2. Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej – RIT.

• Wartość dofinansowania UE (EFRR): 1 511 730,15 zł
  • Wartość dofinansowanie z krajowych środków budżetu państwa: 177 850,61 zł
  • Wartość całkowita: 2 188 224,89 zł

Zakres przewidziany w projekcie dotyczy wykonania termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka zlokalizowanego w Radlinie przy ul. Wiosny Ludów 287.

Ponadto inwestycja obejmuje remont kotłowni, polegający na wymianie źródła ciepła z dwóch pieców węglowych na kaskadę trzech kotłów kondensacyjnych gazowych oraz modernizację kuchni, gdzie funkcjonujący piec węglowy wymieniony zostanie na urządzenia gazowe: piec, taborety i kocioł warzelny. W kuchni i jadalni zamontowana zostanie wentylacja mechaniczna z rekuperacją. W całej szkole wymienione zostaną lampy świetlówkowe na energooszczędne oprawy LED. Zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna działająca w systemie “on-grid”.

Głównym celem projektu modernizacja energetyczna budynku Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gustawa Morcinka w Radlinie oraz likwidacja niskiej emisji poprzez wymianę źródła ciepła w modernizowanym budynku

Nr umowy UDA-RPSL.04.03.02-24-04B8/17-00.