Zapraszamy Was w podróż po dawnym Radlinie. Zielonym, rolniczym mieście, w którym dawno temu odkryto ogromne złoża węgla. Mapę miasta zaczęły pokrywać szyby górnicze, kopalnie, a wśród nich ta największa, działająca do dziś… Wokół niej powstały zaś nowe budynki, domy, ogrody i parki.
„Szlak Emmy i Marcela” przypomina dziś o tych, często zapomnianych już miejscach…

W ramach projektu „Szlakiem Emmy i Marcela” na trasie Koksownia „Radlin” – Pomnik Ofiar Szybu „Reden”, powstanie sieć punktów, oznaczonych tablicami, które opowiadać będą o górniczych miejscach w mieście. O szybie „Tropiciel”, który śnił się po nocach górnikom. O bocznicy kolejowej, którą pociągi wjeżdzały w głąb…osiedla familoków. O małym, niepozornym budynku kopalnianym, który projektował jeden z najwybitniejszych europejskich architektów.O gospodzie kopalnianej, wojennym kasynie oficerskim, czy tłumach kibiców zmierzających pociągami na mecze radlińskiej, górniczej drużyny piłkarskiej…

To wszystko część naszej wspólnej historii. Historii, która ukształtowała to miasto. To dziedzictwo kulturowe, często o europejskim wymiarze.

Zapraszamy na witrynę Szlaku: www.szlak.radlin.pl