Skip to content
Prace rewitalizacyjne w Parku Zarzeckiego

Prace rewitalizacyjne w Parku Zarzeckiego

Trwają prace w Parku im. Leopolda Zarzeckiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Pomnik Powstańców Śląskich wraca na swoje historyczne miejsce – do centrum placu parkowego. Przy okazji rewitalizowana jest cała centralna część tego miejsca – pojawią się schody prowadzące do parku z ul. Rogozina, nowy chodnik oraz oświetlenie. Sam monument z orłem również zostanie odtworzony, na podstawie zdjęć archiwalnych.
 
Park im. Leopolda Zarzeckiego to dawny plac targowy w Biertułtowach, skąd w czasie powstań śląskich wyruszali ochotnicy do walk powstańczych oraz gdzie odbywały się przedwojenne manifestacje patriotyczne. Po wojnie pomnik, który ukrywano w czasie okupacji, wrócił na dawne miejsce, już ze zmienionym orłem (orzeł zmieniał się na nim jeszcze kilkakrotnie). W czasach PRL-u przesunięto monument w stronę ul. Rogozina. Obecnie postanowiono wrócić do oryginalnej lokalizacji oraz odtworzyć orła na podstawie fotografii z czasów odsłonięcia pomnika.
 
W miejscu gdzie dotychczas znajdował się pomnik, pojawią się schody prowadzące do parku. Pojawi się również nowe oświetlenie oraz chodniki.
 
Prace mają się zakończyć w kwietniu. Rewitalizacja placu to koszt ok. 291 tysięcy złotych. Z kolei pomnik i rzeźba orła to kwota 35 tysięcy złotych.

 

Wizualizacja :

projektowany-plac2

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu