OFICJALNA STRONA I BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ MIASTA RADLIN
DSC_0040

Prace rewitalizacyjne w Parku Zarzeckiego

Trwają prace w Parku im. Leopolda Zarzeckiego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Pomnik Powstańców Śląskich wraca na swoje historyczne miejsce – do centrum placu parkowego. Przy okazji rewitalizowana jest cała centralna część tego miejsca – pojawią się schody prowadzące do parku z ul. Rogozina, nowy chodnik oraz oświetlenie. Sam monument z orłem również zostanie odtworzony, na podstawie zdjęć archiwalnych.
Park im. Leopolda Zarzeckiego to dawny plac targowy w Biertułtowach, skąd w czasie powstań śląskich wyruszali ochotnicy do walk powstańczych oraz gdzie odbywały się przedwojenne manifestacje patriotyczne. Po wojnie pomnik, który ukrywano w czasie okupacji, wrócił na dawne miejsce, już ze zmienionym orłem (orzeł zmieniał się na nim jeszcze kilkakrotnie). W czasach PRL-u przesunięto monument w stronę ul. Rogozina. Obecnie postanowiono wrócić do oryginalnej lokalizacji oraz odtworzyć orła na podstawie fotografii z czasów odsłonięcia pomnika.
W miejscu gdzie dotychczas znajdował się pomnik, pojawią się schody prowadzące do parku. Pojawi się również nowe oświetlenie oraz chodniki.

Prace mają się zakończyć w kwietniu. Rewitalizacja placu to koszt ok. 291 tysięcy złotych. Z kolei pomnik i rzeźba orła to kwota 35 tysięcy złotych.

 

Wizualizacja :

projektowany-plac2Rejestr zmian dokumentu

Liczba odwiedzin niniejszej strony: 775

Oficjalna strona i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Radlin / Realizacja: Urząd Miasta Radlin

Instrukcja obsługi / Redakcja

Działamy zgodnie z normą ISO 9001:2015.