Skip to content
Pomoc dla Petrinji wyruszyła z Radlina

Pomoc dla Petrinji wyruszyła z Radlina

We wtorek 9 lutego sfinalizowano radlińską zbiórkę najbardziej niezbędnych darów, dla potrzebujących z miasta Petrinja, w Chorwacji, które ucierpiało w wyniku grudniowego trzęsienia ziemi. Przypomnijmy, że na ostatniej sesji Rady Miasta, radni zdecydowali o przekazaniu na ten cel 20 tysięcy złotych z puli środków miejskich. Za te pieniądze zakupiono m.in. agregaty prądotwórcze, łóżka polowe, ubrania, środki higieniczne oraz artykuły spożywcze. Do zbiórki tłumnie włączyli się mieszkańcy, w tym m.in. społeczność szkolna we wszystkich szkołach i przedszkolach w mieście, jak również Siatkarski Klub „Górnik Radlin”. Oprócz tego w zbiórkę zaangażowało się Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Bałkańskiej „Kolo”.

Miasto Radlin od kilku lat współpracuje z chorwacką Petrinją w ramach międzynarodowego, unijnego programu Urbact, którego tematem był m.in. wolontariat i praca dobroczynna na rzecz innych. Grudniowe, tragiczne trzęsienie ziemi sprawiło, że postulat współpracy między miastami nabrał dodatkowego wymiaru. Oprócz miasta Radlin pomocy Chorwatom udzielił również region Kildare w Irlandii, również uczestnik międzynarodowej sieci Urbact.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom zbiórki za zaangażowanie !

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu