Piękny prezent koncernu Tenneco dla Radlińskiej Przystani

Tegoroczny jubileusz 20-lecia Radlińskiej Przystani zaszczyciła delegacja pracowników koncernu Tenneco, która przekazała Radlińskiej Przystani bon o wartości 5 tyś. dolarów!

Stowarzyszenie Radlińska Przystań w tym roku obchodzi swój 20-ty jubileusz. Na kartach naszego miasta działalność tej organizacji zapisała się znacząco. To stowarzyszenie, które wspiera osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunów. Znane są w Radlinie i okolicy nie tylko koncerty MOST czy przygotowywane dla Przystani koncerty charytatywne Jak oni tańczą. To liczne warsztaty, wyjazdy, spotkania i różnego rodzaju wsparcie dla podopiecznych Radlińskiej Przystani, ich rodzin i opiekunów.

Jak doszło do przekazania 5 tyś dolarów Radlińskiej Przystani? Wyjaśnił nam to pan Arkadiusz Domurat z Radlina – pracownik firmy Tenneco. Został on globalnym laureatem w programie TEN STAR w 2019 roku. Znalazł się w grupie globalnych laureatów tego programu, wśród 9 innych współpracowników.

Jak mówi: “ta nagroda była dla mnie ogromnym wyróżnieniem”. Kolejnym zaszczytem, jaki spotkał pracownika roku była możliwość wskazania 2 organizacji na działalność których koncert przekaże po 5 tyś. euro. Tak też się stało, pan Arkadiusz wskazał Dom Dziecka w Rybniku, czyli w miejscu gdzie jest siedziba firmy. Drugie wskazanie padło na Stowarzyszenie Radlińską Przystań w Radlinie, gdzie mieszka pan Arkadiusz.

Koncern Tenneco jest firmą produkcyjną działającą na całym świecie. Obsługuje klientów z 92 zakładów produkcyjnych i 15 ośrodków inżynieryjnych i technicznych na całym świecie, dostarczając zaawansowane technologie, produkty wysokiej jakości. Główna siedziba firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych w Lake Forest w stanie Illinois.

W Tenneco zostało wdrożonych wiele programów obejmujących pracowników, a mających zasięg globalny. Jednym z nich jest program Global TEN STAR, gdzie każdy pracownik może nominować (wyróżnić) dowolnego innego pracownika lub zespół do 15 osób, niezależnie od lokalizacji. Nominacja odbywa się za pośrednictwem przygotowanego formularza. Nominowany pracownik musi spełniać kilka kryteriów m.in.: wykonywać pracę zgodnie z wartościami Tenneco (jakimi są zaufanie i uczciwość, osiąganie wyników, odpowiedzialność, innowacje, zrównoważony rozwój) oraz kompetencjami budującymi firmę (jakimi są przywództwo, kultura szybkiego działania, szybkie działanie, zarządzanie dostawcami, innowacyjne rozwiązania oraz analiza rynku) i/lub za wyjątkowe osiągnięcia. W 2020 roku, poza wartościami oraz kompetencjami, dodatkowym kryterium było wyjątkowe zachowanie podczas pandemii Covid-19. Podczas nominacji należy wybrać jakie pracownik prezentuje wartości oraz krótko opisać uzasadnienie. Następnie ze wszystkich nominowanych osób zostaje wybranych 10 lokalnych zwycięzców. Kolejnym krokiem jest wybór laureatów regionalnych z obszaru całej Europy (EMEA).

Cieszymy się ogromnie, iż taki zaszczyt spotkał organizację z Radlina. Serdecznie dziękujemy panu Arkadiuszowi oraz koncernowi Tenneco za tak piękny gest. Cieszymy się i gratulujemy Radlińskiej Przystani, życząc jednocześnie kolejnych pięknych jubileuszy.