Miasto Radlin, wraz z partnerskim miastem Mohelnice, w Czechach, prowadziło projekt w ramach dotacji z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 na realizację projektu pn. „Odległość nie jest dla nas przeszkodą”.

Projekt miał na celu rozwijanie kontaktów partnerskich z czeskim miastem Mohelnice, które oficjalnie zostało miastem partnerskim Radlina wiosną 2010 roku. W związku z pozyskaną dotacją realizowane były działania sprzyjające integracji społecznej mieszkańców obu miast. Działania te obejmowały głównie obszar kultury, sportu i oświaty.

I tak, w ramach projektu odbyła się wspólna konferencja dyrektorów polskich i czeskich szkół. Wiosną 2011r. w ramach wymiany uczniów młodzież z Radlina wyjechała na kilka dni do miasta Mohelnice, a następnie  młodzież z Czech gościła w Radlinie. Odbyło się również wydarzenie skierowane bezpośrednio do mieszkańców: Dni Miasta Mohelnice w Radlinie – impreza ta (w formie festynu na Placu Radlińskich Olimpijczyków) odbyła się latem 2011 roku.

Warto nadmienić, że wartość projektu wynosi blisko 31 tys euro, z czego miasto wyłożyło tylko 5%, zaś pozostałą kwotę pokrył Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (85%) oraz budżet państwa (10%)