Skip to content
Oczyszczacze powietrza trafiły do radlińskich przedszkoli. JSW dba o zdrowie najmłodszych.

Oczyszczacze powietrza trafiły do radlińskich przedszkoli. JSW dba o zdrowie najmłodszych.

Publiczne przedszkola w Radlinie otrzymały oczyszczacze powietrza od Fundacji JSW. Darowizny to efekt akcji Fundacji JSW „ Czyste powietrze dla przedszkoli w regionie – zakup oczyszczaczy powietrza”. Na ten cel fundacja wyasygnowała prawie 50 tys. złotych, za które zakupiono w sumie 100 oczyszczaczy powietrza. Trzy z nich, już służą najmłodszym mieszkańcom Radlina.

Uważam, że to bardzo dobry pomysł i bardzo potrzebny sprzęt w każdym przedszkolu , szczególnie tutaj na Śląsku. Nasza palcówka już zwracała się do Fundacji JSW o zakup oczyszczacza powietrza , więc obecna akcja Fundacji jest konkretną odpowiedzią na naszą prośbę. Ze sprzętu najbardziej zadowoleni są rodzice naszych podopiecznych, choć oczywiście dzieci doskonale wiedzą do czego służy oczyszczacz powietrza. Powiedziała Małgorzata Stankiewicz – Mnich, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 im. Jasia i Małgosi w Radlinie.

Dyrektorzy radlińskich palcówek urządzenia odebrali w Jastrzębiu – Zdroju. Stało się to podczas specjalnej uroczystości, na której władze Fundacji JSW, przekazały 80 oczyszczaczy powietrza przedstawicielom publicznych żłobków i przedszkoli z miejscowości na terenie których działa JSW.

– Zdrowie dzieci jest dla nas sprawą najważniejszą. Jesteśmy spółką, która działa na śląskiej ziemi i zależy nam na tym, aby jej najmłodsi mieszkańcy mieli z nami pozytywne skojarzenia – powiedział Artur Dyczko, prezes Fundacji JSW. – Dziś podarowaliśmy oczyszczacze powietrza, ale zawsze wsłuchujemy się w to, o czym mówią nam pracownicy oświaty. Dlatego inwestujemy w wyposażenie szkolnych pracowni, czy przedszkolnych palców zabaw. . – dodał prezes Fundacji JSW.

Teraz rozpoczął się drugi etap projektu „ Czyste powietrze dla przedszkoli w regionie – zakup oczyszczaczy powietrza”. Fundacja JSW ogłosiła konkurs dla najmłodszych. Organizatory czekają na najlepsze prace plastyczne lub multimedialne obrazujące jak podarowany sprzęt sprawdza się w placówce. W puli nagród jest 20 oczyszczaczy powietrza.

W naszym przedszkolu właśnie rozpoczęła się giełda pomysłów, a ponieważ inwencji i pomysłowości naszym podopiecznym nigdy nie brakowało, więc prace konkursowe zapewne będą ciekawe. – dodała dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 im. Jasia i Małgosi w Radlinie.

Fundacja JSW została powołana do życia w 2018 roku. Swoim działaniem, obejmuje gminy na terenie których działa JSW. Fundacja wspiera społeczności lokalne w realizacji inicjatyw związanych z kulturą tradycją, rekreacją , edukacją oraz zdrowiem i bezpieczeństwem. Z jej wsparcia korzystają m. in. szkoły , szpitale , kluby sportowe , OSP, Koła Gospodyń Wiejskich czy ośrodki kultury. Do tej pory Fundacja JSW wsparła w Radlinie pięć projektów, łączną kwotą około 60 tys. złotych.

Brak zmian treści (pierwsza wersja dokumentu).

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu