


Oczyszczacze powietrza trafiły do radlińskich przedszkoli. JSW dba o zdrowie najmłodszych.
Home Aktualności Ekologia Oczyszczacze powietrza trafiły do radlińskich przedszkoli. JSW dba o zdrowie najmłodszych.
Publiczne przedszkola w Radlinie otrzymały oczyszczacze powietrza od Fundacji JSW. Darowizny to efekt akcji Fundacji JSW „ Czyste powietrze dla przedszkoli w regionie – zakup oczyszczaczy powietrza”. Na ten cel fundacja wyasygnowała prawie 50 tys. złotych, za które zakupiono w sumie 100 oczyszczaczy powietrza. Trzy z nich, już służą najmłodszym mieszkańcom Radlina.
–Uważam, że to bardzo dobry pomysł i bardzo potrzebny sprzęt w każdym przedszkolu , szczególnie tutaj na Śląsku. Nasza palcówka już zwracała się do Fundacji JSW o zakup oczyszczacza powietrza , więc obecna akcja Fundacji jest konkretną odpowiedzią na naszą prośbę. Ze sprzętu najbardziej zadowoleni są rodzice naszych podopiecznych, choć oczywiście dzieci doskonale wiedzą do czego służy oczyszczacz powietrza. – Powiedziała Małgorzata Stankiewicz – Mnich, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 im. Jasia i Małgosi w Radlinie.
Dyrektorzy radlińskich palcówek urządzenia odebrali w Jastrzębiu – Zdroju. Stało się to podczas specjalnej uroczystości, na której władze Fundacji JSW, przekazały 80 oczyszczaczy powietrza przedstawicielom publicznych żłobków i przedszkoli z miejscowości na terenie których działa JSW.
– Zdrowie dzieci jest dla nas sprawą najważniejszą. Jesteśmy spółką, która działa na śląskiej ziemi i zależy nam na tym, aby jej najmłodsi mieszkańcy mieli z nami pozytywne skojarzenia – powiedział Artur Dyczko, prezes Fundacji JSW. – Dziś podarowaliśmy oczyszczacze powietrza, ale zawsze wsłuchujemy się w to, o czym mówią nam pracownicy oświaty. Dlatego inwestujemy w wyposażenie szkolnych pracowni, czy przedszkolnych palców zabaw. . – dodał prezes Fundacji JSW.
Teraz rozpoczął się drugi etap projektu „ Czyste powietrze dla przedszkoli w regionie – zakup oczyszczaczy powietrza”. Fundacja JSW ogłosiła konkurs dla najmłodszych. Organizatory czekają na najlepsze prace plastyczne lub multimedialne obrazujące jak podarowany sprzęt sprawdza się w placówce. W puli nagród jest 20 oczyszczaczy powietrza.
– W naszym przedszkolu właśnie rozpoczęła się giełda pomysłów, a ponieważ inwencji i pomysłowości naszym podopiecznym nigdy nie brakowało, więc prace konkursowe zapewne będą ciekawe. – dodała dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 im. Jasia i Małgosi w Radlinie.
Fundacja JSW została powołana do życia w 2018 roku. Swoim działaniem, obejmuje gminy na terenie których działa JSW. Fundacja wspiera społeczności lokalne w realizacji inicjatyw związanych z kulturą tradycją, rekreacją , edukacją oraz zdrowiem i bezpieczeństwem. Z jej wsparcia korzystają m. in. szkoły , szpitale , kluby sportowe , OSP, Koła Gospodyń Wiejskich czy ośrodki kultury. Do tej pory Fundacja JSW wsparła w Radlinie pięć projektów, łączną kwotą około 60 tys. złotych.
JSW zakupiło oczyszczacze powietrza dla najmłodszych JSW zakupiło oczyszczacze powietrza dla najmłodszych JSW zakupiło oczyszczacze powietrza dla najmłodszych JSW zakupiło oczyszczacze powietrza dla najmłodszych JSW zakupiło oczyszczacze powietrza dla najmłodszych JSW zakupiło oczyszczacze powietrza dla najmłodszych
Brak zmian treści (pierwsza wersja dokumentu).
Zobacz również
aa