Skip to content
Nowy rozkład jazdy autobusów. Trwają konsultacje

Nowy rozkład jazdy autobusów. Trwają konsultacje

Gruntowna zmiana rozkładu jazdy MZK w powiecie wodzisławskim!

Do końca lipca konsultacje z pasażerami. Nowe rozwiązania zaczną obowiązywać od 1 września. Po zmianach w rozkładzie jazdy przeprowadzonej w Jastrzębiu-Zdroju w 2019 roku, przyszedł czas na modyfikację rozkładu jazdy na terenie powiatu wodzisławskiego. Dotyczy ona naszego miasta, jak również Marklowic, Mszany, Pszowa i Rydułtów. Korekta obejmie również linie poprowadzone przez Wodzisław Śląski. Gruntownych zmian usprawniających komunikację nie było na tym obszarze od 2013 roku. Stąd m.in. wnioski pasażerów domagających się usprawnień i ostatecznie decyzja Międzygminnego Związku Komunikacyjnego oraz samorządów o przeprowadzeniu konkretnych działań. Wśród zaplanowanych zmian:

  • Zniknie obecna numeracja linii (od 218 do 228), a pojawią się autobusy oznaczone numerami od 201 do 208.
  • Na trasie Jastrzębie – Mszana – Wodzisław pojawi się linia W09. Będzie ona nawiązywać do linii W10 i W11, które obsługują pasażerów udających się z Jastrzębia-Zdroju do Wodzisławia Śląskiego czy Rybnika.

Nowy rozkład jazdy był szeroko konsultowany z władzami gmin, których cała operacja dotyczy. – Odbyło się kilka spotkań, podczas których omawiano planowane rozwiązania. Na uwagę zasługuje bardzo duża otwartość samorządów i ich zaangażowanie – mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie – Wzięto pod uwagę zarówno wcześniejsze wnioski pasażerów jak i obecne realia, a także wyzwania, przed którymi stoi komunikacja autobusowa. Główny cel to oczywiście optymalizacja połączeń i ich dostosowanie do oczekiwań pasażerów – dodaje Jabłoński.

Nowy rozkład jazdy pojawił się 7 lipca na stronie internetowej MZK Jastrzębie. Aby się z nim zapoznać należy wejść kolejno w rozkład jazdy (http://e-biletmzkjastrzebie.com:8081/) , a następnie w link widoczny w prawym górnym rogu ekranu. Wnioski dotyczące nowych rozwiązań i propozycje zmian można wysyłać do 31 lipca na adres: mzk.pok@mzkjastrzebie.com, a także pocztą tradycyjną (ul. Przemysłowa 1, 44-335 Jastrzębie-Zdrój).

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu