Skip to content
Nowe przystanki w centrum

Nowe przystanki w centrum

Na prośbę i wniosek mieszkańców Radlina, na ul. Rogozina pojawią się dodatkowe przystanki autobusowe. Lokalizacja nowych przystanków wynika również z licznego zagęszczenia ludności w tym rejonie miasta i sporymi odległościami między przystankami istniejącymi (kolejny przystanek znajduje się dopiero w Rybniku przy os. Wrębowa). Autobusy rozpoczną zatrzymywanie się w nowych lokalizacjach już od 19 października 2020 (poniedziałek).

W najbliższym czasie pojawią się również kolejne dwa dodatkowe przystanki w centrum – na wysokości „Willi Dyrektora” (czyli kawiarni „Górnicza Strzecha”, zwanej popularnie „NOT-em”). Tam jednak czekają na nas większe zmiany, łącznie z korektą lokalizacji pasów przy sklepie „Lewiatan” (tak aby wyjeżdzający z ul. Makuszyńskiego mogli bezpieczniej włączyć się do ruchu), jak również dodatkowe oświetlenie i aktywne znaki z detekcją ruchu.

Mamy nadzieję, że nowe przystanki przysłużą się mieszkańcom – zarówno młodzieży szkolnej, jak i pozostałym użytkownikom komunikacji zbiorowej. Przy okazji przypominamy o zagrożeniu wirusologicznym i utrzymywaniu reżimu sanitarnego zarówno w autobusach, jak i podczas czekania na autobus na przystanku!

Brak zmian treści (pierwsza wersja dokumentu).

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu