Skip to content
Nowe przystanki w centrum

Nowe przystanki w centrum

Na prośbę i wniosek mieszkańców Radlina, na ul. Rogozina pojawią się dodatkowe przystanki autobusowe. Lokalizacja nowych przystanków wynika również z licznego zagęszczenia ludności w tym rejonie miasta i sporymi odległościami między przystankami istniejącymi (kolejny przystanek znajduje się dopiero w Rybniku przy os. Wrębowa). Autobusy rozpoczną zatrzymywanie się w nowych lokalizacjach już od 19 października 2020 (poniedziałek).

W najbliższym czasie pojawią się również kolejne dwa dodatkowe przystanki w centrum – na wysokości „Willi Dyrektora” (czyli kawiarni „Górnicza Strzecha”, zwanej popularnie „NOT-em”). Tam jednak czekają na nas większe zmiany, łącznie z korektą lokalizacji pasów przy sklepie „Lewiatan” (tak aby wyjeżdzający z ul. Makuszyńskiego mogli bezpieczniej włączyć się do ruchu), jak również dodatkowe oświetlenie i aktywne znaki z detekcją ruchu.

Mamy nadzieję, że nowe przystanki przysłużą się mieszkańcom – zarówno młodzieży szkolnej, jak i pozostałym użytkownikom komunikacji zbiorowej. Przy okazji przypominamy o zagrożeniu wirusologicznym i utrzymywaniu reżimu sanitarnego zarówno w autobusach, jak i podczas czekania na autobus na przystanku!

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu