Skip to content
Nowe oświetlenie w centrum!

Nowe oświetlenie w centrum!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w centrum Radlina pojawiły się nowe lampy oświetlające przejścia dla pieszych. Ledowe lampy skierowane wprost na „zebrę” na jezdni w sposób znaczący poprawiają widoczność tych miejsc. Nowe lampy pojawiły się na głównym skrzyżowaniu Korfantego-Rogozina-Hallera (aż 4 lampy, po jednej na każde przejście). Przy najbardziej newralgicznym miejscu, czyli obok apteki i targu (gdzie kilkakrotnie dochodziło do potrąceń i wypadków) pojawiły się aż dwie lampy. Oprócz tego doświetlono w ten sposób przejścia w okolicach biertułtowskiego kościoła, oraz obok „Okrąglaka” (blok przy ul. Korfantego 32) To już kolejne wykorzystanie lamp ledowych na terenie miasta. W podobny sposób oświetlono m.in. przejścia dla pieszych na ul. Rymera, pl. Radlińskich Olimpijczyków, tężnię, Park im. Zarzeckiego, czy Park Leśny na Obszarach. W planach są kolejne doświetlenia przy ul. Korfantego, w tym obok kopalni. Tam jednak wcześniej dojdzie do korekty lokalizacji pasów. Mamy nadzieję, że teraz bezpieczeństwo pieszych wzrośnie. Niezależnie od ilości lamp, pamiętajmy, by piesi zawsze zadbali o swoją widoczność (np. poprzez odblaski), zaś kierowcy – aby zawsze dostosowali jazdę do bezpiecznej prędkości. Nie tylko w Radlinie.

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu