Skip to content
„Koliba” już w nowej siedzibie w wyremontowanym familoku!

"Koliba" już w nowej siedzibie w wyremontowanym familoku!

Świetlica Środowiskowa „Koliba” już oficjalnie zadomowiła sie w swojej nowej siedzibie w wyremontowanym familoku przy ul. Pocztowej. Budynek odzyskał swój dawny blask a Świetlica zyskała nową przestrzeń do prowadzenia swoich zajęć. Oprócz pomieszczeń placówka dysponuje teraz również sporym terenem wokół budynku, co wykorzystano świetnie na festyn z okazji otwarcia „Koliby” w nowej siedzibie.

9 października o godz. 15.00 władze Radlina i kierownictwo „Koliby” oficjalnie otworzyły nowe przestrzenie placówki. Wstęgę przecinali podopieczni świetlicy.
Nowa siedziba Świetlicy Środowiskowej „Koliba” to aż 275 m2 rozłożone na trzy kondygnacje. Parter to sala konferencyjno-wykładowa i jadalnia z aneksem kuchennym. Na 1. piętrze znajdują się m.in. sala komputerowa, sala do zajęć indywidualnych czy pracownia artystyczna. Poddasze budynku to przestrzeń do spędzania czasu wolnego i zajęć ruchowych. Do każdego z pięter można dotrzeć windą przystosowaną dla potrzeb niepełnosprawnych. Teren wokół budynku zostanie przeznaczony na ogródek, którym opiekować będą się podopieczni „Koliby”. To nawiązanie do charakteru „osiedla-ogrodu”, według którego budowano osiedle w XIX wieku.

Zanim budynek można było oddać do użytku musiał przejść gruntowną modernizację polegającą m.in. na osuszeniu i zabezpieczeniu fundamentów, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, nowego pokrycia dachu, termomodernizacji z zachowaniem elewacji zewnętrznej (budynek stanowi obiekt ochrony konserwatorskiej). Miasto pozyskało na ten cel sporo funduszy zewnętrznych –  z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego pozyskano 1 728 833,64 zł.

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu