familok

“Koliba” już w nowej siedzibie w wyremontowanym familoku!

Świetlica Środowiskowa “Koliba” już oficjalnie zadomowiła sie w swojej nowej siedzibie w wyremontowanym familoku przy ul. Pocztowej. Budynek odzyskał swój dawny blask a Świetlica zyskała nową przestrzeń do prowadzenia swoich zajęć. Oprócz pomieszczeń placówka dysponuje teraz również sporym terenem wokół budynku, co wykorzystano świetnie na festyn z okazji otwarcia “Koliby” w nowej siedzibie.

9 października o godz. 15.00 władze Radlina i kierownictwo “Koliby” oficjalnie otworzyły nowe przestrzenie placówki. Wstęgę przecinali podopieczni świetlicy.
Nowa siedziba Świetlicy Środowiskowej “Koliba” to aż 275 m2 rozłożone na trzy kondygnacje. Parter to sala konferencyjno-wykładowa i jadalnia z aneksem kuchennym. Na 1. piętrze znajdują się m.in. sala komputerowa, sala do zajęć indywidualnych czy pracownia artystyczna. Poddasze budynku to przestrzeń do spędzania czasu wolnego i zajęć ruchowych. Do każdego z pięter można dotrzeć windą przystosowaną dla potrzeb niepełnosprawnych. Teren wokół budynku zostanie przeznaczony na ogródek, którym opiekować będą się podopieczni “Koliby”. To nawiązanie do charakteru “osiedla-ogrodu”, według którego budowano osiedle w XIX wieku.

Zanim budynek można było oddać do użytku musiał przejść gruntowną modernizację polegającą m.in. na osuszeniu i zabezpieczeniu fundamentów, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, nowego pokrycia dachu, termomodernizacji z zachowaniem elewacji zewnętrznej (budynek stanowi obiekt ochrony konserwatorskiej). Miasto pozyskało na ten cel sporo funduszy zewnętrznych -  z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego pozyskano 1 728 833,64 zł.

Otwarcie Świetlicy Środowiskowej “Koliba” i festyn OPS Radlin