Skip to content
Kolejny familok na Emmie odnowiony!

Kolejny familok na Emmie odnowiony!

Kolejny familok na zabytkowej Kolonii Emma w Radlinie zrewitalizowany.
Mowa o budynku mieszkalnym przy ul. Pocztowej. Budynek został w całości odnowiony a jego elewacja została odświeżona i wróciła do swojego pierwotnego koloru z przełomu XIX i XX wieku.
To już kolejna w ostatnich dwóch latach inwestycja miejska przywracająca blask osiedlu familoków. Wcześniej zrewitalizowano sąsiedni budynek przy ul. Pocztowej 4, gdzie mieści się obecnie Świetlica „Koliba”, która zajmuje się organizacją czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.
Po budynku Świetlicy Środowiskowej „Koliba” odnowiono i zmodernizowano budynki familoków przy ul. Mielęckiego oraz budynek przy ul. Korfantego, gdzie powstało Centrum Usług Społecznych. Wszystkie familoki będące we własności miasta zostały odnowione w zgodzie z obowiązującym na osiedlu stylem architektonicznym. Jedyną zmianą była budowa wind dla niepełnosprawnych w budynkach użyteczności publicznej.
W rezultacie w jednym miejscu osiedla stworzona została cała enklawa zrewitalizowanych budynków, gdzie oprócz „czyszczenia cegieł” miały miejsce kompleksowe modernizacje, wymiana okien czy dachów.
W planach Zakładu Gospodarki Komunalnej jest teraz odtworzenie ogródków przy familokach, tak aby swym stylem nawiązywały do koncepcji „osiedla-ogrodu”, który towarzyszył w XIX wieku twórcom osiedla.

W minionych latach odnowiono również w ten sposób kompleks familoków gdzie mieści się m.in. Przedszkole Publiczne nr 2, oraz zagospodarowano teren dawnej bocznicy kolejowej na Emmie, tworząc w tym miejscu centrum aktywności z boiskami, placami zabaw i skate parkiem. Dokonano również nowych nasadzeń – głównie roślinności miododajnej. 

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu