Skip to content
Kolejne miejsca dla uchodźców przygotowane

Kolejne miejsca dla uchodźców przygotowane

Kolejne 30 miejsc dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy zostało już przygotowanych w naszym mieście. Tym razem – przy współpracy z radlińską kopalnią, Polską Grupą Górniczą S.A. KWK ROW – Ruch Marcel – w dawnej Willi Dyrektora Wachsmanna, czyli popularnej „Górniczej Strzesze” (NOT). Mamy nadzieję, że to miejsce z historią sprawdzi się w tej nowej dla siebie roli.

Serdeczne podziękowania dla władz PGG S.A., władz radlińskiej kopalni oraz samych jej pracowników za zaangażowanie w przygotowanie tych miejsc. Cały czas opiekujemy się uchodźcami, którzy już w naszych miejskich punktach się pojawili – to kobiety i dzieci, głównie z rejonu Donbasu i Mikołajowa.

W ostatnich dniach, oprócz zapewnienia dachu nad głową, wyżywienia czy dostarczenia środków czystości, musieliśmy skorzystać z pomocy w salonie optycznym „Różowe Okulary” w Wodzisławiu Śląskim, NZOZ Wiomed, NZOZ Medicator oraz w gabinecie stomatologicznym Pani Elżbiety Cyran. Serdecznie dziękujemy za pomoc i dobrą współpracę !

Brak zmian treści (pierwsza wersja dokumentu).

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu