Budowa dojazdu do parkingu szkolnego przy SSP nr 2

Pod koniec lipca rozpoczęła się inwestycja budowy drogi dojazdowej do parkingu przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2. Inwestycja będzie polegała na budowie nowego zjazdu z ul. Rogozina, tuż za „starym wejściem” do szkoły, równolegle do istniejących schodów, które również zostaną wyremontowane. Na parkingu szkolnym zostanie wyznaczone odpowiednie poziome oznaczenie.
Dzięki temu wjazd na parking i wyjazd z niego będzie odbywał się w sposób jednokierunkowy. Usprawni to poruszanie się w tym miejscu oraz zwiększy bezpieczeństwo pieszych jak i podróżujących samochodami. To drugi element przebudowy istniejącego odcinka. Pierwszym było oddanie do użytku miejsc postojowych oznaczonych symbolem „P+O” czyli „pożegnaj i odjedź”. Są to dwa miejsca przeznaczone do bezpiecznego zawożenia dzieci do szkoły.

mapka