Miasto Radlin pozyskało środki unijne na projekt pod nazwą „Adaptacja budynku przy ul. Wojciecha Korfantego 87 w Radlinie na potrzeby Centrum Usług Społecznych”, który będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

Priorytet X –– Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, działanie 10.2. Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych, poddziałanie 10.2.2. Rozwój mieszkalnictwa socjalnego, wspomaganego i chronionego oraz infrastruktury usług społecznych – RIT.

Wartość dofinansowania 1 885 320,13 zł, w tym:

• Wartość dofinansowania UE (EFRR): 1 682 600,00 zł
  • Wartość dofinansowanie z krajowych środków budżetu państwa: 202 720,13 zł
  • Wartość całkowita: 2 043 461,44 zł Okres realizacji: od 25 lipca 2018 r. do 30 kwietnia 2020 r.

Główny celem projektu jest adaptacja budynku zlokalizowanego przy ul. Korfantego 87 w Radlinie na Centrum Usług Społecznych. Zakres prac obejmuje gruntowną przebudowę budynku w tym m.in. jego ocieplenie od wewnątrz, czyszczenie zabytkowych elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, pokrycia dachu oraz wykonanie nowych instalacji sanitarnych (wod-kan, grzewczych i grzewczo-klimatyzacyjnych, wentylacji) oraz elektrycznych i teletechnicznych. Ponadto dobudowany zostanie szyb windowy z platformą dla osób niepełnosprawnych, wykonane zostanie zagospodarowanie terenu wokół budynku oraz zakupione wyposażenie CUS. Program użytkowy przewiduje stworzenie w budynku Centrum Usług Społecznych w celu integracji mieszkańców, zwłaszcza zagrożonych wykluczeniem społecznym. Pomieszczenia zostaną udostępnione jako miejsca spotkań różnych grup wiekowych z możliwością pracy grupowej, rekreacji, udziału w zajęciach integracyjnych, warsztatach, spotkaniach i prelekcjach.

Nr umowy UDA-RPSL.10.02.02-24-0340/18-00