Skip to content
„25 lat Radlina to dopiero początek!” Uroczysta sesja jubileuszowa za nami

"25 lat Radlina to dopiero początek!" Uroczysta sesja jubileuszowa za nami

17 maja 2022 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyła się Sesja Jubileuszowa z okazji 25-lecia samorządności Radlina. Oprócz podsumowań, była to także okazja do wręczenia dwóch tytułów Honorowych Obywateli Radlina – dla  Lucyny Szłapki (pedagog, artystka, kultywująca i uwrażliwiająca pokolenia radlinian na kwestię regionalnej kultury górnośląskiej) oraz Martyny Kliszewskiej (pochodząca z Radlina aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, oraz malarka). Wyróżnienie „Za Zasługi dla Województwa Śląskiego” z rąk senator Ewy Gawędy otrzymała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Radlinie, Gabriela Chromik.

Przemawiająca Pani Burmistrz Barbara Magiera wspomniała o najważniejszych inwestycjach zrealizowanych przez minione 25 lat. Wskazała także na zadania, które wciąż są przed miastem.

– 25 lat to dopiero początek. Robimy swoje. Z pasją – mówiła Burmistrz, wskazując na dwie kluczowe inwestycje związane z 25-leciem; budową żłobka w Radlinie oraz nowym parkiem miejskimi tzw. „Parkiem Jordanowskim”.

Podczas sesji przyznano dwa tytuły Honorowego Obywatela Miasta Radlin, dla Lucyny Szłapki, nauczycielki i propagatorki regionalizmu, oraz Martyny Kliszewskiej, pochodzącej z naszego miasta aktorki teatralnej i filmowej, a także malarki. 
Sesja była także okazją do wręczenia wyróżnienia „Za zasługi dla Województwa Śląskiego” na ręce Przewodniczącej Rady Miejskiej w Radlinie, Gabrieli Chromik.  

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu