Skip to content
Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie [fotorelacja]

Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie [fotorelacja]

Ogrom stoisk tematycznych – straży pożarnej, policji, wojska, ratowników wodnych, a nawet straży więziennej. Do tego pokazy ratownicze, kolejowe ABC, loteria, a przede wszystkim wiele okazji do nauki podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tak wyglądał III Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie. Była pogoda… ducha, mnóstwo uczestników, wiele uśmiechu i ogrom wiedzy.

Podczas pikniku odbyły się m.in. zajęcia z symulatorem wypadku drogowego, instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej oraz pokaz grupy poszukiwawczo-ratowniczej z pieskiem Nilą i grupy wysokościowej. Miał też miejsce pokaz sprzętu ratowniczego, dronów policyjnych, radiowozów, wozów strażackich i innego sprzętu. Z kolei w miasteczku rowerowym odbyły się warsztaty z bezpiecznego poruszania się na hulajnogach elektrycznych.
Jak co roku, piknik rozpoczął przemarsz przedszkolaków. Po nim nastąpiła część oficjalna wydarzenia z udziałem wicestarosty Barbary Chrobok, członka Zarządu Powiatu Barbary Magiery, burmistrza Radlina Zbigniewa Podleśnego, zastępcy komendanta PSP w Wodzisławiu Śląskim st. bryg. Rafała Adamczyka oraz komendanta KPP w Wodzisławiu Śląskim mł. insp. Dariusza Zajdy.
W zorganizowanie akcji włączyło się wodzisławskie Starostwo, Komenda Powiatowa PSP w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Miasta Radlin, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie, a także Parafia Wniebowzięcia NMP w Radlinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Godowie, Ochotnicza Straż Pożarna Biertułtowy i Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
(źródło: powiatwodzislawski.pl)

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu