Skip to content
Nadal można wnioskować o 45 tys. zł na wymianę pieca! Kolejki nie ma

Nadal można wnioskować o 45 tys. zł na wymianę pieca! Kolejki nie ma

Jak informuje Związek Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego w Rybniku nadal można składać wnioski o przyznanie grantu na wymianę węglowego źródła ciepła poniżej 5-tej klasy na pompę ciepła typu powietrze-woda do c.o. i/lub c.w.u.

Składanie wniosków ruszyło 8 kwietnia br. i po pierwszym tygodniu została przyjęta mniej więcej połowa ilości wniosków o dofinansowanie na wymianę pieców. Na stronie internetowej https://grantyoze.subregion.pl/czy-granty-sa-jeszcze-dostepne/ Subregion informuje na bieżąco o stanie ilościowym przyjętych wniosków.

Jak informuje Dyrektor Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego w Rybniku – Adam Wawoczny nie należy się sugerować ilością wniosków już złożonych. Pomimo limitu dotacji, jakie Subregion może przyznać, w trakcie trwania projektu, który jest dwuletni, zdarzają się rezygnacje z dofinansowania. W takich sytuacjach, kolejna osoba z listy zajmuje miejsce osoby, która zrezygnowała.

Dyrektor Związku zapewnia jednocześnie, że w terminie do 8 maja przyjmowane będą wszystkie zgłoszenia, jakie się pojawią. Zgłoszenia przyjmowane są na rybnickim kampusie przy ulicy Rudzkiej, w budynku „C”, na drugim piętrze. Obsługa klientów odbywa się w godzinach od 9.00 do 14.00, z wyjątkiem środy, kiedy punkt jest czynny w godzinach popołudniowych, tj. od 12.00 do 17.00, by każda osoba pracująca miała szansę na złożenie dokumentów.

Dokumenty, które należy złożyć, aby starać się o dofinansowanie, muszą zawierać sam wniosek oraz załącznik nr 2, czyli kartę weryfikacyjną. Karta ta określa zapotrzebowanie na konkretną energię, jaką ma posiadać pompa ciepła, więc musi ją wypełnić osoba, która ma uprawnienia do audytu. Jest ona sporządzana po to, aby nie przewymiarować pompy ciepła, co często miało miejsce przy kotłach węglowych.

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu