Skip to content
Powiat: Zaczynają się prace na ul. Głożyńskiej i ul. Rymera

Powiat: Zaczynają się prace na ul. Głożyńskiej i ul. Rymera

Zaraz po świętach wielkanocnych, we wtorek 2 kwietnia, rozpocznie się przebudowa ulicy Głożyńskiej w Radlinie (odcinek od skrzyżowania z ulicą Rymera do skrzyżowania z ulicą Strzody). Z kolei na 3 kwietnia zaplanowano rozpoczęcie robót na ulicy Rymera.

W ramach inwestycji na ul. Głożyńskiej zaplanowano przebudowę drogi na ogólnej długości 392 mb wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Rymera. Całkowita wartości inwestycji to 4 552 052,00 zł. Na realizację zadania Powiat Wodzisławski pozyskał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2 405 279,80 zł.

W ramach inwestycji przewidziano m.in.:

  • przebudowę drogi,
  • budowę chodnika,
  • budowę sygnalizacji świetlnej,
  • budowę kanalizacji deszczowej,
  • przebudowę i zabezpieczenie sieci teletechnicznej,
  • przebudowę sieci energetycznej.

Na czas robót ulica Głożynska będzie nieprzejezdna (umożliwiony zostanie dojazd mieszkańców do posesji). Zakończenie prac planowane jest na październik 2024 r.

Z kolei 3 kwietnia zaplanowano rozpoczęcie robót na ulicy Rymera. Na odcinku od ulicy Głożyńskiej do ulicy Chrobrego przebudowany zostanie chodnik wraz z nawierzchnią jezdni. Inwestycja obejmie swoim zakresem odcinek drogi o długości 811 mb (od skrzyżowania z ulicą Głożyńską do skrzyżowania z ulicą Chrobrego). Prace przebiegać będą pod ruchem przy wykorzystaniu wahadłowej sygnalizacji świetlnej. Koszt tej inwestycji to 1,5 mln zł, z czego dofinansowanie  z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozyskane przez Zarząd Powiatu wyniesie 825 tys. zł.

Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Tablica informacyjna o dofinansowaniu inwestycji ze środków rządowych, zawartość w tekście posta
Flaga polski, herb polski oraz informacje zawarte w tekście posta

(źródło: Zaczynają się prace na ul. Głożyńskiej i ul. Rymera w Radlinie – Powiat Wodzisławski (powiatwodzislawski.pl)

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu