Ogłoszenie o pisemnym przetargu ograniczonym (wynajem pomieszczeń po ośrodku zdrowia – ul. Solskiego w Radlinie)

Ogłoszenie o pisemnym przetargu ograniczonym (wynajem pomieszczeń po ośrodku zdrowia - ul. Solskiego w Radlinie)

OGŁOSZENIE

Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Radlinie z siedzibą przy ul. Rymera 15 w Radlinie, tel. 32 459 02 03

ogłasza

pisemny przetarg ograniczony

na wynajem pomieszczeń po ośrodku zdrowia znajdujących się przy ul. Solskiego w Radlinie, zlokalizowanego z tyłu budynku przy ul. Solskiego 15 w Radlinie, o powierzchni użytkowej 226,48 m2 , począwszy od marca 2024 r.

Oddanie pomieszczeń ośrodka zdrowia znajdujących się obok budynku nr 15 zlokalizowanych na nieruchomości w Radlinie przy ul. Solskiego następuje w drodze przetargu pisemnego ograniczonego z uwagi na przeznaczenie wynajmowanych pomieszczań, a co za tym idzie konieczność spełniania przez Oferentów wymogów umożliwiających świadczenie usług medycznych lub związanych z usługami medycznymi.

Nieruchomość jest wolna od obciążeń i praw osób trzecich Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, instalację CO z kotłem gazowym, instalację wodno-kanalizacyjną z białym montażem.

Po rozstrzygnięciu przetargu do 2 tygodni lokal będzie przekazany najemcy.

Opłaty pobierane będą po zakończeniu przez najemcę robót wykończeniowych, ale nie dłużej niż do końca lutego 2024 roku.

Najemca zobowiązany jest do:

a) przygotowania lokalu umożliwiającego świadczenie usług,

b) uzyskania niezbędnych zgód na prowadzenie działalności,

c) zawarcie umowy na dostawę energii elektrycznej i gazu oraz wywóz odpadów,

2. Cena wywoławcza opłaty miesięcznej z tytułu najmu 1m2 powierzchni wynosi: 9,20 zł/m2 + 23% VAT.

3. Ponadto do wyłonionej w przetargu stawki czynszu, doliczone zostaną następujące składniki:

b) opłata za licznik wody

c) opłata abonamentowa za licznik wody.

Czynsz płatny miesięcznie z góry w terminie do 14 dni od dnia wystawienia faktury. Opłata za wodę i kanalizację będzie rozliczane według zużycia wodomierza oraz strat na liczniku głównym.

Do Urzędu Miasta Radlin należy złożyć deklarację o podatku od gruntu i nieruchomości.

Stawka czynszu będzie ulegała waloryzacji od dnia 1 stycznia każdego roku kalendarzowego w okresie obowiązywania umowy, o wskaźnik inflacji podany przez Prezesa GUS za miniony rok kalendarzowy.

4. Jedynym kryterium będzie cena ofertowa.

5. Umowa najmu zawarta zostanie na czas oznaczony od 3 lat (wzór umowy stanowi załącznik nr 3 do Ogłoszenia).

6. Przedmiot najmu można oglądać po wcześniejszym uzgodnieniu, informacje można uzyskać pod numerem telefonu tel.: 32 459 02 63. Osoba uprawnioną do udzielania informacji jest Solbritta Liana

3. Warunki przetargu:

1. Przystępujący do przetargu winien złożyć ofertę i – pod rygorem niedopuszczenia do przetargu – wnieść wadium w wysokości 1 000,00 zł/ słownie: jeden tysiąc złotych 00/100 na rachunek bankowy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Radlinie w Mikołowskim Banku Spółdzielczym nr 37 8436 0003 0000 0026 8045 0006, z podaniem tytułu wpłaty „Wadium – lokal użytkowy przy ul. Solskiego”.

2. Za skutecznie wniesione wadium uznaje się wadium, które w terminie składania ofert znajduje się na ww. rachunku.

3. Wadium powinno być wnoszone w pieniądzu. W razie uchylania się uczestnika, który przetarg wygrał od zawarcia umowy, wadium ulega przepadkowi na rzeczy wynajmującego.

4. Wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu, zamknięciu, unieważnieniu albo zakończeniu przetargu wynikiem negatywnym nie później niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia odwołania lub zamknięcia przetargu.

5. Oferent który wygra przetarg, zobowiązany jest niezwłocznie do zawarcia umowy najmu oraz dostarczenie wszelkich wymaganych dokumentów, nie później jednak niż terminie 14 dni od dnia ogłoszenia o wynikach przetargu, pod rygorem utraty wadium. Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet opłat czynszu najmu.

6. W przetargu mogą brać udział wyłącznie osoby lub instytucje nie zalegające z płatnościami na rzecz Miasta Radlin.

Oferta powinna zawierać:

a) imię i nazwisko oraz adres oferenta lub nazwę i adres firmy, jeżeli oferentem jest osoba prawna,
b) proponowaną wysokość czynszu za najem 1m² powierzchni lokalu,

c) oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje te warunki bez zastrzeżeń,

d) oświadczenie oferenta, że zapoznał się ze stanem faktycznym lokalu użytkowego i go akceptuje,

e) dowód wpłaty wadium,

f) datę sporządzenia oferty.

Oferent, który wygrał przetarg zostanie powiadomiony w terminie 7 dni pisemnie i telefonicznie o fakcie wygrania przetargu, terminie i miejscu zawarcia umowy.

4. Miejsce i termin składania ofert oraz opis koperty

1. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć do dnia 12.02.2024 r., do godziny 9:00 w Sekretariacie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Radlinie, w zamkniętych kopertach z adnotacją: Oferta przetargowa na najem lokalu użytkowegoprzy ul. Solskiego w Radlinie. Nie otwierać przed dniem 12.02.2024 r. godz. 9:15, przy czym o ważności wpływu oferty decyduje data wpływu do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Radlinie.

5. Otwarcie ofert

Otwarcie ofert przetargowych odbędzie się w dniu 12.02.2024 r., o godzinie 9:15 w Zakładzie Gospodarki Komunalnej w Radlinie, w pokoju nr 1 na parterze.

6. Skutki uchylenia się od zawarcia umowy najmu:

Wadium przepada, a organizator może odstąpić od zawarcia umowy, jeżeli osoba, która przetarg wygra nie stawi się w miejscu i terminie wskazanym przez organizatora do zawarcia umowy najmu.
Zastrzega się prawo swobodnego wyboru oferty, prawo unieważnienia przetargu oraz prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert bez podania przyczyny.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu można uzyskać w siedzibie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Radlinie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00, tel.: 32 459 02 03.