Skip to content
Umowa na remont Głożyńskiej – podpisana!

Umowa na remont Głożyńskiej - podpisana!

7 grudnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. została podpisana umowa na przebudowę ul. Głożyńskiej w Radlinie – na odcinku od skrzyżowania z ul. J. Rymera do skrzyżowania z ul. M. Strzody w Rydułtowach.

W obecności Pani Burmistrz Radlina Barbary Magiery oraz dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Tomasza Wójcika umowę podpisali starosta wodzisławski Leszek Bizoń oraz członek zarządu Jan Zemło, a także Arkadiusz Burda, prezes zarządu BURDA sp. z o.o w Zimnej Wódce. Przy podpisaniu umowy obecna była także radna powiatowa Joanna Rduch-Kaszuba.

W ramach zadania wykonana zostanie kompleksowa modernizacja jezdni wraz z budową chodnika i odwodnienia drogi, jak również przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Rymera wraz z budową sygnalizacji na tym właśnie skrzyżowaniu.

Koszt inwestycji to ok. 3,5 mln zł. Niemal połowę będzie stanowić dotacja z funduszu rozwoju dróg. Resztę sfinansują ze swoich budżetów po połowie Powiat Wodzisławski i Miasto Radlin. Wykonawca ma czas na wykonanie inwestycji do października 2024 r.

Rozpoczęcie remontu spowoduje czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do oznakowań. O wszystkich tych utrudnieniach, będziemy z wyprzedzeniem informować.

Specjalnie w tym celu uruchamiamy podstronę internetową, dedykowaną w całości tematyce tej inwestycji. Pod adresem https://miasto.radlin.pl/glozynska

(informacja na podst. Umowa na remont ul. Głożyńskiej podpisana – Powiat Wodzisławski)

Brak zmian treści (pierwsza wersja dokumentu).

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu