Skip to content
Jak sprawdzić czy i gdzie będę mógł głosować?

Jak sprawdzić czy i gdzie będę mógł głosować?

Ostatnimi dniami pojawiły się informacje, że część obywateli jest wpisana do rejestru wyborców w innym miejscu niż planują głosować i gdy przyjdą do lokalu wyborczego dowiedzą się, że powinni głosować gdzieś indziej.
Generalnie w rejestrze wyborców jesteśmy tam, gdzie jesteśmy zameldowani na stałe. Można było się dopisać do rejestru wyborców i wtedy będziemy we wszystkich wyborach głosować w miejscu gdzie się dopisaliśmy.


W wielu wypadkach wyborcy mieszkający gdzieś czasowo dopisują się do spisu. Jest to działanie jednorazowe do danych konkretnych wyborów. Często jednak mylimy spis z rejestrem.


Aby mieć pewność gdzie będę głosować (gdzie jestem umieszczony w rejestrze) powinienem sprawdzić to w dowolnym urzędzie gminy albo samodzielnie w aplikacji mObywatel (trzeba wcześniej pobrać aktualizację aplikacji) lub na stronie mObywatel.gov.pl (w sekcji Twoje dane).
Jeśli okaże się, że mamy głosować w miejscu gdzie nas nie będzie w dniu wyborów to można:

  • dopisać się do rejestru wyborców lub
  • dopisać się do spisu wyborców lub
  • pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania.
    Powyższe sprawy załatwisz w dowolnym urzędzie gminy w terminie do 12 października 2023 r.

Piotr Absalon
Sekretarz Miasta Radlin
tel. 32 4590220

Brak zmian treści (pierwsza wersja dokumentu).

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu