Skip to content
O innowacjach na Demo Day

O innowacjach na Demo Day

Organizacje, instytucje i grupy nieformalne prezentowały 30 maja na terenie zabytkowej kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu swoje projekty i start-upy, które mogą rozwiązać wiele problemów społecznych. Wszystko w ramach projektu „Śląska Przestrzeń Innowacji”. Tematyka prezentowanych innowacji była szeroka – od kwestii edukacyjnych, prawnych, związanych z pracą socjalną czy ekologią.

Wśród prezentowanych innowacji nie zabrakło wątków radlińskich. Radlin zaprezentował dwie innowacje, jakie testowane były w ostatnich tygodniach w naszym mieście. Jedna, realizowana przez Stowarzyszenie Radlińska Przystań, dotyczyła agresji i seksualności osób zależnych.

Druga z kolei, realizowana przez Stowarzyszenie Kurka Wodna z Katowic, dotyczyła poszerzania zielonych kompetencji w mieście (m.in. poprzez przeróbkę plastiku w Centrum Usług Społecznych Radlin i tamtejszą Pracownię Zielonych Kompetencji).

Obydwa tematy już dziś budzą wielkie zainteresowanie, zarówno naszych mieszkańców jak i szerzej, poza granicami miasta.

W sumie prezentowano 14 innowacji. Teraz… czekamy. Jedna z zaprezentowanych innowacji wygrywa i otrzymuje szansę na dalszy rozwój i wdrażanie. Trzymamy kciuki za nasze, radlińskie innowacje !

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu