Skip to content
Ruszyła budowa nowej trasy rowerowej w Radlinie!

Ruszyła budowa nowej trasy rowerowej w Radlinie!

Ruszyła budowa nowej trasy rowerowej w Radlinie. Trasa połączy dwie drogi powiatowe w Radlinie. W sumie będzie to ponad 1100 metrów nowej rowerowej infrastruktury w Radlinie.

Trasa rowerowa w zamyśle ma być alternatywą dla ul. Rymera, która – jako jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście – stwarza problemy dla ruchu rowerowego. Połączy ul. Kostki-Napierskiego z ul. Kominka (poprzez ul. Jaśminową). Z drugiej strony szlak rowerowy poprowadzony terenami zielonymi, tuż przy płynącym cieku wodnym, będzie zdecydowanie bardziej komfortowym wyborem dla rowerzystów. Tym bardziej, że w ramach inwestycji zaplanowano także miejsca odpoczynku dla cyklistów, wyposażone w ławki i stoły parkowe. Takich miejsc powstanie aż 18, oraz 2 miejsca dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Podobnie jak wcześniejsza inwestycja tego typu (trasa rowerowa na ul. Reymonta łącząca Radlin z Wodzisławiem Śląskim), trasa na całej swojej długości będzie oświetlona.

Budowa trasy jest częścią większego projektu pod nazwą „Dobry klimat dla Radlina – kompleksowa rewitalizacja przestrzeni miejskich”. Pierwszym etapem było stworzenie w mieście parku miejskiego (ta inwestycja jest realizowana, to budowa tzw. Parku Jordanowskiego na Redenie). Drugi etap polega z kolei na dwóch zadaniach: zmianie pl. Radlińskich Olimpijczyków w miejsce zielone i parkowe, oraz na budowie trasy rowerowej.

Długość planowanej trasy to 1107,40 metrów bieżących o stałej szerokości 2,50 m. Nawierzchnia będzie asfaltobetonowa.

Koszt inwestycji to nieco ponad 3 100 000 zł, z czego aż 2 700 000 zł miasto pozyskało ze środków zewnętrznych. Całe zadanie (nowa trasa i zmiana placu Radlińskich Olimpijczyków) wyniesie ok. 5 500 000,00 zł, w tym 4 950 000 zł to środki zewnętrzne z funduszu „Polski Ład”.

Na realizację zadania firma ma 15 miesięcy.

Brak zmian treści (pierwsza wersja dokumentu).

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu