Skip to content
Tak będzie wkrótce wyglądać stadion przy ul. Mariackiej!

Tak będzie wkrótce wyglądać stadion przy ul. Mariackiej!

Boisko przy ul. Mariackiej w Radlinie, na którym swoje mecze rozgrywa KS Górnik Radlin, doczeka się niemałych zmian. Pojawi się profesjonalna trybuna boczna na ponad 650 miejsc oraz zupełnie nowy, piętrowy budynek multisportowy.

Nowe trybuny mają pomieścić 657 miejsc siedzących. Podzielone będą na sektory. Sektor środkowy będzie zadaszony dachem w konstrukcji stalowej o wymiarach ok. 20,2 m x 7,4 m. W sektorze środkowym przewidziane zostało miejsce dla osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z kolei pod trybunami zaprojektowano zaplecze sanitarne, oraz pomieszczenia pomocnicze.

Z kolei zamiast istniejącego budynku, gdzie swoją siedzibę ma klub piłkarski, pojawi się nowy budynek, piętrowy, o funkcjach multisportowych. W budynku zaplanowano miejsca na szatnie, w tym osobne szatnie sędziowskie, łazienki, salę odpraw, pralnię z suszarnią oraz pomieszczenia techniczne. Na piętrze zaprojektowano pomieszczenia administracyjne z zapleczem socjalnym, toalety ogólnodostępne, czy również salę do ćwiczeń sportów walki z zapleczem. Pojawi się także osobna sala z tarasem od strony boiska treningowego, gdzie rodzice będą mogli obserwować grę swoich pociech.

Decyzja o rozbudowie bazy wokół boiska przy ul. Mariackiej wynikła przede wszystkim z ogromnych kosztów utrzymania obecnego budynku, który stale wymaga prac remontowych. Przy dużych nakładach utrzymaniowych zasadnym okazało się zaprojektowanie nowoczesnego budynku, który nie będzie generował tak dużych kosztów remontowych, ani związanych z utrzymaniem.

Co zaś tyczy się trybuny, od kilku lat zauważalny jest wzrost zainteresowania meczami radlińskiej drużyny, podczas gdy miejsce na istniejących trybunach jest mocno ograniczone. Ostatni awans radlińskiej drużyny także pokazuje, że potencjalne zainteresowanie meczami w Radlinie będzie stale rosło.

Aktualnie miasto jest przed ogłoszeniem przetargu, więc nie mam jeszcze informacji o kosztach ani wykonawcy. Ta inwestycja jest częścią projektu „Budowa i modernizacja infrastruktury społecznej, kulturalnej i sportowej w mieście Radlin”, na który miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 9,9 mln zł z „Polskiego Ładu”. W ramach tego projektu, oprócz trybuny i obiektu multisportowego, będzie miała miejsce adaptacja budynku przy ul. Reymonta na Głożynach, na potrzeby działalności społecznej, kulturalnej i edukacyjnej.

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu