Skip to content
Park Jordanowski zmienia się na naszych oczach [FOTO]

Park Jordanowski zmienia się na naszych oczach [FOTO]

Inwestycja mająca na celu stworzenie nowego parku w mieście, czyli powstanie Parku Jordanowskiego, powoli ale sukcesywnie idzie do przodu. Na miejscu pojawiły się już fragmenty nowych ścieżek parkowych oraz ekologiczne oświetlenie LED. Zmienia się także teren wokół Pomnika Ofiar Szybu Reden – pojawiają się nowe elementy układu chodników i przestrzenie zielone, które na wiosnę czekać będzie intensywne zazielenianie.

Prace trwają także w dolnej części nowego parku, przy dawnym boisku lekkoatletycznym. W tym miejscu powstaje właśnie budynek, który będzie pełnił funkcję zaplecza sanitarnego dla parku. Powstaje także widownia na naturalnej skarpie oraz m.in. tor dla rolkarzy.

Stworzenie nowego parku miejskiego, w miarę blisko centrum Radlina, to postulat, który od wielu lat zgłaszali mieszkańcy, m.in. podczas spotkań warsztatowych dotyczących Strategii Zrównoważonego Rozwoju. Plan miał szansę przejść do realizacji, dzięki środkom pozyskanym z „Polskiego Ładu”. Oprócz nowego parku, w ramach tego projektu planowane jest także zazielenienie pl. Radlińskich Olimpijczyków oraz stworzenie trasy rowerowej od ul. Kominka do ul. Napierskiego.

Brak zmian treści (pierwsza wersja dokumentu).

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu