Porządek obrad Sesji Rady Miejskiej (27.09.2022)

Porządek obrad

LIII sesji VII Kadencji Rady Miejskiej w Radlinie

w dniu 27 września 2022 r. (godz. 14.30)

1. Otwarcie sesji.
  2. Przedstawienie informacji o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2021/2022. Omówienie sytuacji oświaty w mieście na początku roku szkolnego 2022/2023. Wręczenie stypendiów Burmistrza Radlina za wyniki w nauce i wybitne osiągnięcia uczniów. Ref. Małgorzata Mokrosz, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.
  3. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie przystąpienia Miasta Radlin do realizacji projektu w ramach Poddziałania 9.2.10. Usługi społeczne na rzecz ograniczenia skutków kryzysu wywołanego konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy – tryb nadzwyczajny, RPO WSL 2014-2020. Ref. Krystyna Kryszewska, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Radlinie.
  4. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie zmiany uchwały z dnia 27 kwietnia 2021 r. w sprawie zamiany nieruchomości. Ref. Piotr Patała, Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami.
  5. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie nabycia nieruchomości przy ul. Józefa Rymera i ul. Spacerowej. Ref. Piotr Patała, Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami.
  6. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miasta Radlin obejmującej obszar w rejonie ulicy Sokolskiej bocznej (MP22). Ref. Przedstawiciele Pracowni Archimedes.
  7. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części miasta Radlin obejmującej obszar w rejonie ulicy Rydułtowskiej (MP23). Ref. Przedstawiciele Pracowni Archimedes.
  8. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie zmiany uchwały z dnia 22 lutego 2022 r. dotyczącej udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Wodzisławskiemu na realizację zadań na drogach powiatowych położonych na terenie Radlina. Ref. Marcin Król, Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ekologii.
  9. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie zmian w budżecie Miasta Radlin na rok 2022. Ref. Waldemar Machnik, Skarbnik Miasta.
  10. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Radlin na lata od 2022 do 2034. Ref. Waldemar Machnik, Skarbnik Miasta.
  11. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie emisji obligacji komunalnych oraz zasad ich zbywania i wykupu Ref. Waldemar Machnik, Skarbnik Miasta.
  12. Podjęcie uchwały Rady Miejskiej w Radlinie w sprawie interpretacji Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego miasta Radlina. Ref. Przewodnicząca Rady Miejskiej, Gabriela Chromik.
  13. Podjęcie stanowiska Rady Miejskiej w Radlinie z dnia 27 września 2022 r. w sprawie budowy stacji benzynowej w ścisłym centrum miasta. Ref. Przewodnicząca Rady Miejskiej, Gabriela Chromik.
  14. Informacja z prac Rady Miejskiej między sesjami. Ref. Przewodnicząca Rady Miejskiej, Gabriela Chromik.
  15. Przyjęcie protokołów z poprzednich sesji w dniach 30 sierpnia 2022 r. i 6 września 2022 r.
  16. Sprawozdanie z działalności Burmistrza Radlina między sesjami. Ref. Barbara Magiera, Burmistrz Radlina.
  17. Wolne głosy i wnioski, rozpatrzenie pism, które wpłynęły między sesjami.
  18. Zamknięcie sesji.