Skip to content
Festyn z okazji 25-lecia Radlina (fotorelacja)

Festyn z okazji 25-lecia Radlina (fotorelacja)

Przedszkole Publiczne nr 1 im. „Gromadki Misia Uszatka” z okazji 25-lecia samorządności Radlina zorganizowało festyn rodzinny. Imprezę rozpoczął specjalny bieg pod hasłem „25 kilometrów na 25-lecie Radlina”, w którym udział wzięli m.in. Burmistrz Barbara Magiera, radni powiatowi Gabriela Kiełkowska i Jan Zemło, czy dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1, Grażyna Gatnar. Po ukończonym biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i słodki upominek.

W programie festynu był również teleturniej „Radlińscy Milionerzy”, w którym należało wykazać się wiedzą na temat naszego miasta. W teleturnieu udział wzięli Edyta Rak, Pan Mirosław Hink oraz… Burmistrz Barbara Magiera. Publiczność z przejęciem obserwowała zmagania graczy, żywo reagując na to, co dzieje się w specjalnie przygotowanym studiu.
W samo południe rozegrano mecz piłki nożnej o „Puchar Dyrektora Przedszkola”. Obie drużyny, składające się z rodziców przedszkolaków,
z ogromnym zaangażowaniem walczyły do ostatniej minuty. Wynik meczu 7:5 dla „drużyny czerwonych” przyjęto z ogromnym entuzjazmem i długo oklaskiwano zawodników, którzy otrzymali z rąk Pani Burmistrz i Pani Dyrektor medale oraz puchar.

Podczas festynu przygotowano wiele atrakcji dla przedszkolaków i ich rodziców. Wystąpiły gimnastyczki z Klubu Gym-fit Patas, odbył się koncert Pana Mateusza Sosny, zorganizowano także zawody sportowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się kąciki plastyczne, w których dzieci mogły pokazać swoje malarskie talenty. Ponadto, dzięki uprzejmości firmy Sachs Trans, każdy mógł wsiąść do tira i wcielić się w rolę zawodowego kierowcy. Strażacy z Głożyn wraz z radlińską Strażą Miejską i policją zaprezentowały swoje pojazdy, w których dzieci poczuły się jak prawdziwy policjant, strażak
i strażnik miejski.

Dzięki uprzejmości Zrzeszeniu Miłośników Drobnego Inwentarza z Radlina, przygotowano wystawę drobnego inwentarza. Na koniec festynu strażacy z OSP Głożyny przeprowadzili spektakularny pokaz, którym zachwycili obserwujących.

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu