Skip to content
Już trzeci konwój dotarł z Radlina do Rohatyna.

Już trzeci konwój dotarł z Radlina do Rohatyna.

Już po raz trzeci konwój humanitarny z Radlina dotarł do ukraińskiego Rohatyna – partnerskiego miasta Radlina. W miniony piątek (27 maja) z artykułami pierwszej potrzeby wyruszył osobiście zastępca burmistrza Zbigniew Podleśny, wraz z Mirosławem Sosną, wolontariuszem z Radlina, prezesem stowarzyszenia „Tęcza”, które kilka lat temu prowadziło w kulturalny projekt, współfinansowany przez miasto, polegający na wymianie młodzieży z Radlina i Rohatyna.

Przekazane dary to efekt uchwały radnych z Radlina, w sprawie przekazania pomocy rzeczowej miastu Rohatyn, w kwocie 60 tysięcy złotych. Za te środki zakupiono produkty najpilniejszej potrzeby – żywność, środki czystości, artykuły sanitarne, środki ochrony indywidualnej a nawet narzędzia i leki. Dodatkowo samochód wypełniły produkty zebrane ze zbiórek indywidualnych. Radliński konwój wsparła również…. społeczność międzynarodowa. Część zakupów była możliwa dzięki zbiórce przeprowadzonej aż w amerykańskiej Arizonie! Radlinianka, która na stałe mieszka w Stanach, zmobilizowała lokalną społeczność a zebrane środki przekazane zostały do Radlina, na rzecz potrzebujących w Ukrainie.

Miasto Rohatyn, choć samo (całe szczęście!) nie zostało dotknięte działaniami wojennymi to jednak cały czas odczuwa mocno efekty rosyjskiej inwazji. W stolicy tamtejszego regionu, Iwano-Frankiwsku, kilkakrotnie dochodziło do ostrzałów. W samym Rohatyniu, liczącym nieco ponad 7 tysięcy mieszkańców, od końca lutego pojawiło się już prawie 3 tysiące uchodźców ze wschodniej Ukrainy, gdzie toczą się największe walki. Część z zebranych w Radlinie artykułów wesprze uchodźców w tamtejszym mieście, a część zostanie przekazana dalej na wschód, do miejscowości, które najmocniej ucierpiały w czasie inwazji.

Społeczność Rohatyna, oraz tamtejsze władze lokalne wyraziły ogromną wdzięczność Radlinowi i jego mieszkańcom. Osobiste podziękowania na ręce zastępcy burmistrza Radlina, złożył jego rohatyński odpowiednik, Mykoła Szunkar, podkreślając wagę międzynarodowej solidarności i nawiązując do radlińskiego hasła „miasta z sercem”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją hojnością i swoim zaangażowaniem pomogli i wsparli to dzieło!

Zobacz również

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych wyżej moich danych osobowych przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celach kontaktowych i wynikających z treści formularza. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez okres niezbędny do osiągnięcia celu przetwarzania oraz terminów wynikających z przepisów prawa. Zgoda może zostać wycofana w dowolnym momencie w formie oświadczenia złożonego tą samą drogą. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail przez Urząd Miasta Radlin (z siedzibą przy ul. Józefa Rymera 15, 44-310 Radlin), w celu dopisania do bazy subskrybentów newslettera i otrzymywania cyklicznych wiadomości e-mail dot. Miasta Radlin i działalności jego jednostek organizacyjnych. Dane przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Dane osobowe przetwarzane będą przez czas nieokreślony, do momentu wycofania zgody. Zgodę można wycofać w każdym momencie, klikając stosowny link znajdujący się w otrzymanych wiadomościach e-mail. Szczegółowe zasady przetwarzania danych przedstawiono na stronie

Przejdź do contentu